Recenzje wydarzeń

DK LSM: Z aparatem przez świat

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2009, 19:16
Autor: Marta Wysocka

Pochłonięty przez piękno krajobrazów, zachwycony człowiekiem i jego niezwykłymi talentami, uwiecznionymi w kunsztownych dziełach architektury i sztuki.

"Podróże przez 6 kontynentów" - taki tytuł nosi wystawa fotografii autorstwa Mirosława Krawczyka. Ekspozycja, prezentowana w Domu Kultury LSM, jest zaledwie fragmentem, wybranym przez autora, z kilku tysięcy zdjęć.

Mirosław Krawczyk jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Poza działalnością prawniczą jest pasjonatem podróży, górskich wspinaczek, automobilizmu i muzyki.

Odbył wiele niezwykłych podróży, odwiedził niemal wszystkie europejskie kraje, był w kilku państwach afrykańskich, podziwiał najwspanialsze zabytki architektury, jak choćby Angkor Wat w Kambodży, Tadż Mahal w Agrze czy starożytne, egipskie piramidy. Na swoich fotografiach uwiecznił również krainy Inków i Azteków, świat Aborygenów i Maorysów, mroźne tereny Patagonii.

Mirosław Krawczyk zaliczył też liczne wędrówki po górskich szlakach Polski (Sudety i Karpaty), Alp, Pirenejów i Himalajów. Brał udział w kursach wspinaczkowych w Skałkach Rzędkowickich.

Wydawałoby się, że dla tak zapalonego podróżnika najważniejsze są interesujące przeżycia oraz nieodłączne balansowanie na granicy ryzyka, jednak sam autor przyznaje, że jego najistotniejszym życiowym osiągnięciem jest pełna rodzina.

Wystawa czynna jest w Domu Kultury LSM (ul. K. Wallenroda 4a) do 31 maja, w dni powszednie od godz. 8.00 do 20.00.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna