Recenzje wydarzeń

Na kozienaliowym kabaretonie: Jamnik cyklista

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2010, 13:42

Kozienalia: Kabareton, Muszla koncertowa, Ogród Saski, Lublin, 8.05.10

Choć Stonka Ziemniaczana, Mimika i Tomasz Jachimek nie są najpopularniejszymi polskimi artystami kabaretowymi, na sobotni kabareton z ich udziałem przyszło do muszli koncertowej Ogrodu Saskiego więcej ludzi niż na piątkowy koncert topowej grupy Czesław Śpiewa.

Na wyższą frekwencję publiczności w sobotę na pewną pewien wpływ miało to, że kabareton nie był biletowany. Ale za to był charytatywny i wypadało dać datek, co wiele osób uczyniło. Zatem chyba nie bezpłatność przyciągnęła ludzi.

Kozienaliowe kabaretony w muszli mają wieloletnią tradycję. To jedna z najjaśniejszych pozycji dorocznych lubelskich juwenaliów. Dobra obsada i świetne miejsce sprawiają, że choć w tym samym czasie odbywają się gdzie indziej darmowe koncerty gwiazd, organizowane przez inne uczelnie, na wydarzenie animowane przez studentów UMCS co roku walą tłumy.

Program tegorocznego kabaretonu, choć mniej gwiazdorski i bardziej lokalny od ubiegłorocznego, zwiastował różnorodność form i klimatów oraz wysoki poziom i dobrą zabawę. I to się zmaterializowało.

Stonka Ziemniaczana znakomicie bawiła skeczami i piosenkami, w których były purnonsens i obyczajówka. Mimika rozśmieszała gestami, ruchem i mimiką w dziesięciu etiudach pantomimicznych, m.in. słynnych „Ginekolog położnik”, „Poker” i „Twój dzień”.

Na koniec wystąpił gość z Warszawy Tomasz Jachimek. Swoim one-man showem, zawierającym monologi, anegdoty i piosenki, udowodnił, że jest jednym z najlepszych polskich stand-upowców.

Najbardziej rozbawił publiczność piosenką "Temat tabu” o katolickim księdzu, który nie dość, że jest alkoholikiem i homoseksualistą, to jeszcze ma żydowskiego jamnika, który jest łysy, jeździ na rowerze, kradnie itd.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna