Recenzje wydarzeń

Struktury emocjonalne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2009, 12:19

Malarstwo Walentego Wróblewskiego z pewnością przez wiele lat jego twórczości ewoluowało, ale przecież artysta wciąż jest rozpoznawalny, jego twórczość niezwykle charakterystyczna, emocjonalna, wypełniona temperamentem i kolorem interesująca. Właśnie w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej można oglądać jego najnowsze prace.

Szczególnie dynamiczne są prace rysunkowe Wróblewskiego. Szkicowe, szybkie, tworzone z rozmachem mocną kreską, z użyciem intensywnych kolorów, są albo szkicem do przyszłych obrazów, albo zapisem chwili, projektem tego, czym będzie zajmował się w niedalekiej przyszłości, a może notatka malarska z aktualnego stanu ducha.

W jego malarstwie zauważa się ten sam temperament. Tworzy z rozmachem jak pod presją chwili, jak by chciał w pośpiechu zatrzymać nastrój, chwilę która trwa, myśl nie dającą spokoju. Jest znakomicie barwny – to jedna z kapitalnych cech jego malarstwa. Kolorem pobudza do żywego odbioru swoich prac, wyraża się nim, a w połączeniu z dynamiczną techniką daje to efekt kapitalny.

Walenty Wróblewski poprzez zmieszanie gipsu, piasku morskiego, farby uzyskuje niezwykłą fakturę obrazów. Stają się one strukturą przyciągającą uwagę, wyzwalającą emocje, wciągającą odbiorcę w grę barw, poruszającą. Malarstwo tego artysty nikogo nie pozostawi obojętnym, a wystawę jego prac można oglądać w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) w Lublinie.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna