Teatr

20 Konfrontacje Teatralne. Kup bilet, sprawdź program

Dodano: 18 września 2015, 15:39

20 Konfrontacje Teatralne ruszają 9 października. W tym roku warto pomyśleć o kupnie karnetu. Wyjdzie taniej, z gwarancją wstępu na największe hity

Do Lublina przyjedzie Xavier Le Roy, jeden z najwybitniejszych współczesnych choreografów na świecie, pokaże spektakl "Unlited". Zobaczymy także polską premierę gwiazd światowego teatru "The Blind Poet". Teatr Ósmego Dnia z Poznania pokaże "Dwie niepotrzebne historie". Organizatorzy (Centrum Kultury w Lublinie) chcą po raz pierwszy pokazać nowojorską awangardę teatru. W tym Penny Arcade, jedną z gwiazd Warhola, znakomitą performerkę i aktywistkę.

Dlaczego teatr amerykański na jubileusz festiwalu? Chodzi o klauzulę przyzwoitości - to najważniejszy blok tematyczny Konfrontacji Teatralnych. W 1991 roku niezależna agencja rządowa w Stanach Zjednoczonych odmówiła czterem artystom wypłacenia przyznanych wcześniej grantów pod pretekstem propagowania "nieprzyzwoitych treści". Jedna z bohaterek sprawy będzie gościem specjalnym lubelskiego festiwalu.

- Tu w Lublinie chciano nas cenzurować za przegląd filmów, które mówiły o ludzkiej tragedii. Chcemy tymi konfrontacjami odważnie inspirować teatr w Polsce. Zdaję sobie sprawę, że podejmując taki wysiłek oberwiemy, bo nie pokazujemy teatru, który można bezkolizyjnie połykać - mówił na konferencji prasowej Janusz Opryński, szef konfrontacji.

Będą akcenty lubelskie. Janusz Opryński pokaże próbę czytaną nowego spektaklu "Punkt zero". Frapująco zapowiada się premiera spektaklu "Burmistrz", na nowo definiująca to, co stało się w Jedwabnem. W spektaklu zagrają między innymi Gabriela Jaskuła, Marta Ledwoń, Jarek Tomica i Przemysław Buksiewicz.

Nie przegapcie wielkiego muzycznego wydarzenia. To lubelska edycja anty-opery Wojtka Blecharza, pokazanej po raz pierwszy w Teatrze Wielkim. Widowisko muzyczne "Transcryptum" odbędzie się w piwnicach Centrum Kultury.

Program XX Konfrontacji Teatralnych:

 Środa – 7 października

 19.00, 21.00 Eyal Weiser „How’s the Beast” – Six Verbs Movement – Sala Widowiskowa; czas trwania: 60 min; bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Centrum Kultury; spektakl w j. polskim, angielskim, niemieckim i hebrajskim.

 Czwartek – 8 października

 18.00 Magdalena i Ludomir Franczak – „Oddychająca góra” – Six Verbs Movement – Zdrój na placu dworcowym PKS w Lublinie; czas trwania: 60 min, wstęp wolny.

 Piątek – 9 października

 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 Magdalena i Ludomir Franczak – „Oddychająca góra” – Six Verbs Movement – ul. Lubartowska 31 – czas trwania: 60 min, bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Centrum Kultury;

 18.00 otwarcie Festiwalu – Sala Kinowa. Otwarcie wystawy „A Question of Decency / Kwestia Przyzwoitości” – nowojorska scena queer – Sala Mała. Wystawa otwarta przez cały okres Festiwalu w godzinach 15:00 – 21:00

 19.00 SkaGeN „BigMouth” – Sala Widowiskowa; czas trwania: 90 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. angielskim z polskimi napisami

 20.00 Kino Konfrontacji: „Grobowiec świetlików”, reż. I. Takahata – Sala Kinowa, czas trwania: 89 min; bilety: 5 / 8 pln

 21.00 Wojtek Blecharz „Transcryptum” – Piwnice CK; czas trwania: 90 min (wejścia co 15 min); bilety: 20/30 pln

 Sobota – 10 października

 12.00 Ulrike Grossarth – „SYMBOL gotowe / lying” – Six Verbs Movement – ul. Lubartowska 31; czas trwania: 360 min; wstęp wolny

 15.30 Kino Konfrontacji – „Baader-Meinhof”, reż. U. Edel – Sala Kinowa; czas trwania: 150 min; bilety: 5/8 pln

 18:00 andcompany & Co. – „Sounds like war: kriegserklärung” – Sala Czarna; czas trwania: 45 min; bilety” 10/20 pln; spektakl j. angielskim z polskimi napisami

 19.00 SkaGeN „BigMouth” – Sala Widowiskowa; czas trwania: 90 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. angielskim z polskimi napisami

 21.00 Wojtek Blecharz „Transcryptum” – Piwnice CK; czas trwania: 90 min (wejścia co 15 min); bilety: 20/30 pln

 Niedziela – 11 października

 15.00 „Bracia Karamazow” – Promocja nowej edycji „Braci Karamazow” F. Dostojewskiego, w tłumaczeniu prof. Cezarego Wodzińskiego – Sala Kinowa; wstęp wolny

 17.15 Kino Konfrontacji – „Idź i patrz”, reż. E. Klimow – Sala Kinowa; czas trwania: 136 min; bilety: 5/8 pln

 19.00, 21.30 „Po co psuć i tak już złą atmosferę”, reż. Aleksandra Jakubczak – Sala Widowiskowa; czas trwania: 75 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. polskim z angielskim napisami

 20.00 VULVA, reż. Joanna Lewicka – Sala Widowiskowa Galerii Labirynt; czas trwania: 60 min; bilety: 10/20 pln; spektakl w j. polskim z angielskim napisami

 Poniedziałek – 12 października

 13.00 Raphael Rogiński „Żywizna” – Six Verbs Movement – Teatr Stary w Lublinie; czas trwania: 60 min; bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Centrum Kultury;

 16.00 Kino Konfrontacji – „Ostatni etap”, reż. W. Jakubowska – Sala Kinowa; czas trwania: 104 min; bilety: 5/8 pln

 18.00 Teatr Provisorium „Punkt Zero” – czytanie – Sala Kinowa; czas trwania: 150 min; wstęp wolny

 18.30, 21.00 „Burmistrz”, reż. Maria Kwiecień – Oratorium; czas trwania: 75 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. polskim z angielskim napisami

 Wtorek – 13 października

 14.00 Robert Kuśmirowski „Momento Mori” – Six Verbs Movement – ul. Rybna 12; czas trwania: 120 min; wstęp wolny

 17.00, 20.00 neTTheatre „The Hideout / Kryjówka” – Sala Czarna; czas trwania: 100 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. polskim częściowo tłumaczony na angielski

 17.30 Kino Konfrontacji – „Walc z Baszirem”, reż. A. Forman – Sala Kinowa; czas trwania: 90 min; bilety: 5/8 pln

 19.00 andcompany & Co. „Black Bismarck” – Sala Widowiskowa; czas trwania: 90 min; bilety: 30/40 pln; spektakl w j. niemieckim i angielskim z polskimi napisami

 21.00 Penny Arcade „B!D!F!W!” – Piwnice CK, wejście na salę i „pre-show” od 20.30 – czas trwania: 120 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. angielskim częściowo tłumaczony na j. polski

 Środa – 14 października

 15.00 Kino Konfrontacji – „Flaming Creatures”, reż. J. Smith – Sala Kinowa; czas trwania: 43 min; wstęp wolny

 16.00 Kino Konfrontacji – „Jack Smith and Destruction of the Atlantis”, reż. M. Jordan – Sala Kinowa; czas trwania: 94 min, wstęp wolny

 18.00 Kino Konfrontacji – „Roy Cohn / Jack Smith”, reż. J. Godmilow – Sala Kinowa; czas trwania: 90 min, wstęp wolny

 19.30 Xavier le Roy „Untitled” – Sala Widowiskowa; czas trwania: 70 min; bilety: 30/40 pln; spektakl w j. angielskim i résumé w j. polskim

 21.00 Penny Arcade „B!D!F!W!” – Piwnice CK, wejście na salę i „pre-show” od 20.30 – czas trwania: 120 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. angielskim częściowo tłumaczony na j. polski

 Czwartek – 15 października

 16.00 „Konformizm / bunt / zmiana” – wykład w ramach cyklu Scena Lublin – Sala Kinowa; wstęp wolny

 17.30 Kino Konfrontacji – „A Litany For Survival. The Life and Work of Audre Lorde”, reż. A Griffin & M. Parkerson – Sala Kinowa; czas trwania: 60 min; wstęp wolny

 18.30 Komuna//Warszawa, Wojtek Ziemilski „Pigmalion” – Sala Widowiskowa; czas trwania: 45 min; bilety: 10/20 pln; spektakl w j. polskim bez tłumaczenia

 19.30 Split Britches „RUFF” – Sala Czarna; czas trwania: 70 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. angielskim z polskimi napisami

 21.00 Holly Hughes „Clit Notes” – Piwnice CK; czas trwania: 70 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. angielskim z polskimi napisami

 Piątek – 16 października

 15.00 Kino Konfrontacji – „Czekając na księżyc”, reż. J. Godmilow – Sala Kinowa; czas trwania: 88 min; wstęp wolny

 16.30 Kino Konfrontacji – „Welcome to This House”, reż. B. Hammer – Sala Kinowa; czas trwania: 79 min; wstęp wolny

 18.00 „Money Talks with Citizen Reno” z gościnnym udziałem prof. Jerzego Hausnera – piwnice CK; czas trwania: 90 min; bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Centrum Kultury; spektakl w j. angielskim z tłumaczeniem symultanicznym/na żywo na j. polski

 19.00 Teatr Stary w Lublinie „Wieczorem” – Teatr Stary w Lublinie; czas trwania: 70 min; bilety w kasach Teatru Starego

 19.30 Split Britches „RUFF” – Sala Czarna; czas trwania: 70 min; bilety: 20/30 pln; spektakl z polskimi napisami

 21.00 Teatr Kana „Projekt: Matka” – Sala Widowiskowa; czas trwania: 70 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. polskim z angielskimi napisami

 Sobota – 17 października

 14.00 Akademia Ruchu. Autobiografia Wojciecha Krukowskiego – Spotkanie wokół książki Wojciecha Krukowskiego – Sala Kinowa; wstęp wolny

 16.00 Gala nagrody im. prof. Zbigniewa Hołdy – Sala Widowiskowa CK; zaproszenia

 17.30 Kino Konfrontacji – „W sprawie Susan Sontag”, reż. N. Kates – Sala Kinowa; czas trwania: 101 min; wstęp wolny

 18.00, 20.00 Teatr Ósmego Dnia „Dwie niepodobne historie” – Sala Czarna; czas trwania: 50 min; bilety: 10/20 pln; spektakl w j. polskim z angielskimi napisami

 21.00 Split Britches „What Tammy Needs To Know About Getting Old And Having Sex” – Piwnice CK; czas trwania: 90 min; bilety: 20/30 pln; spektakl w j. angielskim częściowo tłumaczony na j. polski

 23.00 Brzeski Teatr Dramatu „Dziady. Twierdza Brześć” – Sala Widowiskowa Galerii Labirynt – czas trwania: 120 min; bilety: 10/20 pln; spektakl w języku białoruskim

 Niedziela – 18 października

 16.00 Kino Konfrontacji – „I WANT (NO) REALITY”, reż. A. Brzezińska – Sala Kinowa; czas trwania: 53 min; bilety: 5 / 8 pln

 16.00, 17.30 Teatr Stary w Lublinie „Skarb” – Teatr Stary w Lublinie; czas trwania: 50 min; bilety w kasach Teatru Starego

 18.00 Jan Lauwers & Needcompany „The Blind Poet” – ACK Chatki Żaka; czas trwania: 160 min (z przerwą); bilety: 30/40 pln; spektakl w j. angielskim, francuskim, holenderskim, norweskim, arabskim, tłumaczony na j. polski i angielski

 22.00 Sonic Phenomena na Konfrontacjach prezentuje: Tim Hecker – Sala Widowiskowa CK; bilety: 20/30 pln

 

 

 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

październik 2017
P W Ś C Pt S N
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
CGK - aplikacja mobilna