Teatr

"2084” , czyli Orwell talk show

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 marca 2011, 09:36

Aktorzy ze szczerością rodem z talk show odsłaniają intymne szczegóły swego związku... (Materiały or
Aktorzy ze szczerością rodem z talk show odsłaniają intymne szczegóły swego związku... (Materiały or

W sobotę 9 kwietnia o godz. 19 w Warsztatach Kultury Lubelski Salon Artystyczny pokaże głośny spektakl "2084” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. To współczesne i bardzo brutalne odczytanie powieści "Rok 1984” George'a Orwella.

Michał Siegoczyński to jeden z najzdolniejszych reżyserów i filmowców młodego pokolenia. Kiedy pokazał swoją interpretację Orwella w Teatrze Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie – publiczność wstrzymała oddech.

Reżyser i autor sztuki opartej na Orwellu pokazał portret dwójki młodych ludzi, których kiedyś łączyła namiętna miłość. Bliskość szybko trafił szlag, słowa kocham cię zostały zastąpione twardym: "pierdol się”.

– To bardzo brutalny spektakl, okrutny w słowach. Tylko, że między nimi kryje się dramat samotności – mówi Irena Beata Michalkiewicz, która prowadzi Lubelski Salon Artystyczny ściągając do Lublina głośne przedstawienia z całej Polski i pokazuje aktorskie osobowości. Nie tak dawno oglądaliśmy w Warsztatach Kultury fantastyczny spektakl "Żmija” z Dorotą Stalińską.Jak to jest, że kiedy miłość odchodzi, ludzie nic do siebie nie czują. Kiedy na scenie ona prosi o dotyk, on powtarza swoje "pierdol się”. Co powoduje, że w miejsce wczorajszego żaru pojawia się pustka? Na scenie zobaczycie Aleksandrę Bednarz, grającą Olę. To nowa twarz w polskim teatrze.

– Ma w sobie czułość, naturalność i nieokrzesanie. Bywa bezradna i silna, świadomie wykorzystująca swą urodę, a za chwilę całkowicie o niej zapomina. Ma coś rzadkiego u scenicznych debiutantek – wyczucie ciała i odwagę. W polskim teatrze pojawił się ktoś, od kogo trudno oderwać wzrok. – pisze w recenzji "Teatr na chilloucie”, Jacek Wakar. Aktorce partneruje Krzysztof Prałat, grający Krzysia.

Kanciasty, brutalny chłopak, który lubi ranić i zadawać ból. On i ona niczym w talk show opowiadają o intymnych szczegółach związku. Ich szczerość przeraża, rodzi w widzach bunt, boleśnie zmusza do myślenia.

Spektakl zrealizowany został w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu przy współpracy z Teatrem Na Woli im. T. Łomnickiego w Warszawie. Dostał nagrody za reżyserię i aktorstwo w XV Konkursie Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Przedstawienie jest rekomendowane do rejestracji przez TVP Kultura.

Należy zobaczyć koniecznie!


Michał Siegoczyński

Jeden z najzdolniejszych reżyserów młodego pokolenia, aktor i filmowiec. Jego najważniejsze realizacje to: Jak zjadłem psa Jewgienija Griszkowca (Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy, 2004), Wieje (Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, 2004), Taśma Stephena Belbera (Teatr Stara Prochownia, 2005), Uwaga, złe psy! Remigiusza Grzeli (Teatr Wytwórnia w Warszawie, 2006), …syn (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie, 2006), Elling wg powieści Ingvara Ambjørnsena (Teatr Nowy Praga, 2007), HollyDay wg Trumana Capote'a (Teatr Studio w Warszawie, 2008). W 2001 roku wyreżyserował film Po, thriller metafizyczny według własnego scenariusza.

Bilety

Spektakl "2084” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego.
9.04.2011 r., godz. 19., Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5.
Cena biletów: 35 zł (normalny) i 26 zł (ulgowy).
Do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem. Rezerwacja biletów: tel.: 081 53 603 21
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna