Teatr

Na końcu łańcucha po raz ostatni na scenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2014, 15:13
Autor: (Oprac. am)

20, 21 i 23 listopada p godz. 19 na scenie Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie ostatnia szansa na obejrzenie spektaklu „Na końcu łańcucha. Bilety w promocyjnej cenie 20 złotych.

Synowie Tamory, Chiron i Demetriusz, dokonują zemsty na jedynej córce Tytusa, Lawinii. Gwałcą ją, po czym obcinają jej ręce i język. Scena z „Tytusa Andronikusa”, najkrwawszej tragedii Szekspira to punkt wyjścia spektaklu „Na końcu łańcucha”, który na podstawie tekstu Mateusza Pakuły wyreżyserowała Eva Rysová.

To nie jest zwyczajne przedstawienie ani prosta historia. Już sama sztuka wymyka się klasycznej formie dramatu. Mateusz Pakuła wziął na warsztat tragedię „Tytus Andronikus” oraz teksty Müllera, Schwaba i Koltèsa, tworząc zupełnie nową opowieść o człowieku.

Na scenie towarzyszą mu wampiry, wilkołaki, spidermani, Kapitan Planeta, a nawet Joker. Takiej estetyki w Teatrze Osterwy jeszcze nie było.

W niedzielę na pożegnanie schodzącej z afisza sztuki tzw. „zielony spektakl”. Oznacza to, że na scenie może wydarzyć się dosłownie wszystko, a aktorzy bardzo chętnie przygotowują alternatywną, pełną żartów i psikusów, wersję przedstawienia.

Teatr Osterwy, ul. Narutowicza 17. Rezerwacja biletów: tel. 81 532 44 36. (Oprac. am)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna