Teatr

Skarpety i papiloty w Teatrze Andersena

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 września 2014, 11:53

W Teatrze Andersena kolejne spotkanie z cyklu „Poczytaj mi sztukę. W czwartek, 25.09, o godz. 17 wspólne czytanie sztuki Julii Holewińskiej „Skarpety i papiloty. Wstęp 1 zł.

Rzecz dzieje się w lisiej norze. Mamalis ma już dosyć gotowania obiadów i zajmowania się dziećmi, chce założyć własną firmę. Rodzina ( Tatalis i dwójka lisich urwisów) musi teraz poradzić sobie z nową sytuacją, przewartościować pewne sprawy i podzielić się obowiązkami. Początkowo nic nie wydaje się łatwe, ale z każdą kolejną sceną rodzi się nadzieja, że z czasem wszystko się ułoży…

Tuż po czytaniu, organizatorzy zapraszają wszystkich widzów na wspólne tworzenie scenariusza nowej sztuki wraz z autorką, Julią Holewińską.

Sztuka Julii Holewińskiej miała swoją prapremierę we Wrocławskim Teatrze Lalek. Została również wydana pod tym samym tytułem w formie książkowej, w graficznej oprawie i z ilustracjami Roberta Romanowicza.

„Skarpety i papiloty” w Teatrze Andersena:
Reżyseria: Daniel Arbaczewski
Oprawa muzyczna: Człowiek z Maszyną (Bogusław Beniu Byrski)
Występują: Wiola Tomica, Małgorzata Adamczyk, Bartosz Siwek, Mateusz Kaliński

POCZYTAJ MI SZTUKĘ cykl spotkań z nową polską dramaturgią skierowaną do dzieci i młodzieży. W trakcie każdego wydarzenia aktorzy Teatru Andersena oraz zaproszeni goście odczytają tekst kolejnej sztuki. W spotkaniach biorą udział autorzy sztuk, którzy w formie warsztatu z widzami przybliżą nam trudności oraz zalety fachu dramaturga. Zapytamy czego oczekuje dzisiejsza młoda widownia, czy język, tematy i forma proponowanych sztuk spełniają ich oczekiwania, czy może jest to kolejna bariera w kontakcie widz-teatr. Nasz cykl kierujemy przede wszystkim do nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy, instruktorów teatralnych czyli tych, którzy razem z nami kreują program wychowania teatralnego młodych widzów.
Prowadzenie cyklu: Daniel Arbaczewski.

Teatr. H.Ch. Andersena
ul. Dominikańska 1 (na Starym Mieście)
www.teatrandersena.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna