Teatr

Absurd + czarny humor = masakra

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lipca 2008, 11:49

Kabaretowy program aktora Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie - Przemysława Gąsiorowicza.

Groteskowe postacie, różnorodność scen, interaktywność, trochę purnonsensu i czarnego humoru oraz dużo dobrej zabawy - taki był pierwszy monodram Przemysława Gąsiorowicza. A jaki jest jego najnowszy spektakl? Można to sprawdzić jutro w Hadesie.

Gąsiorowicz jest absolwentem Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Jego nauczycielami byli Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, Marta Stebnicka, Olga Szwajgier, Krzysztof Globisz i Jerzy Stuhr.

Zagrał w serialach telewizyjnych "Plebania” i "Kryminalni”. Od roku pracuje w Teatrze Osterwy. Jego Grabiec to jedna z najlepszych kreacji aktorskich w "Balladynie” wyreżyserowanej przez Bogdana Cioska.

Równolegle do kariery filmowej i teatralnej uprawia działalność kabaretową. Przez półtora roku był członkiem kabaretu Czesuaf. Występuje też solo. Jego pierwszy program, właściwie monodram, "Gombro-typy” został oparty na fragmentach utworów Witolda Gombrowicza. Był szalenie zabawny i oryginalny.

O drugim, zatytułowanym "Program masakryczny”, sam artysta mówi, że jest to mieszanina absurdu i czarnego humoru (wręcz makabry).

Na spektakl zaprasza na środę Kawiarnia Artystyczna "Hades”. Początek o godz.. 20. Adres: ul. Peowiaków 12. Wstęp wolny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna