Teatr

Andersen dla dzieci i dorosłych

  Edytuj ten wpis

Nadarza się niebywała okazja, żeby w sobotę, 12 października, o 18 w górnej Sali Teatru Andersena obejrzeć spektakl „Spowiedź w drewnie” (na zdjęciu) według sztuki Jana Wilkowskiego,

Spektakl swoją premierę miał w Teatrze Remiza, mieszczącym się we wsi Łączki Pawłówek. W głównej roli zobaczycie znakomitego aktora Michała Zgieta, który gra Stacha, wiejskiego świątkarza, prowadzącego ostatnią rozmowę z Chrystusem. Scenografię do spektaklu (wiejska chata) zrobił Robert Kuśmirowski, klimatyczna muzyka to dzieło Borysa Somerschafa.

Polecamy ten prosty, jakże szlachetny, oszczędny w emocjach i silny w przesłaniu spektakl. Udział biorą: Michał Zgiet i Paweł Ziemiński. Głosów Świętym użyczyli: Mirella Rogoza-Biel, Ilona Zgiet, Dominika Mrozowska, Konrad Biel, Bogusław Byrski, Piotr Gajos.

A dzieci z rodzicami mogą w niedzielę w samo południe obejrzeć najnowszą produkcję Teatru Andersena „Calineczka”. Bohaterka spektaklu jest drobna, piękna i nieszczęśliwa. Każdy chce mieć ją na własność. Kiedy umrze jej matka, pustka stanie się nie do wytrzymania. Lekiem są marzenia. Ich spełnienie mogą zagwarantować skrzydła. – Tak, ale skąd wziąć skrzydła – pytają realizatorzy spektaklu, który jest mądrą lekcją o samotności i miłości.
(SZ
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna