Teatr

Artur Barciś i Edith Piaf w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2015, 18:32
Autor: Daniel Drob

W sobotę 14 marca premiera w Teatrze Muzycznym. Popularny aktor – Artur Barciś – wyreżyserował swoją sztukę.

– Pomysł na sztukę o Edith Piaf powstał wiele lat temu w Teatrze Ateneum, gdzie pracuję. Bardzo się cieszę, że teraz mogłem go zrealizować w takim składzie. Zestaw aktorek jest idealny – mówi Artur Barciś, który w Teatrze Muzycznym reżyseruje u nas "Trzy razy Piaf”.

To historia jednej z najsłynniejszych francuskich pieśniarek. W rolę tytułowej bohaterki wcielą się trzy aktorki, każda będzie odgrywała Piaf w innym etapie jej życia: na scenie zobaczymy Młodą Piaf, Zakochaną Piaf i Zmęczoną. Życie artystki zostanie przedstawione poprzez jej piosenki. Wszystkie utwory usłyszymy po polsku, autorami przekładów są: Marcin Sosnowski, Andrzej Ozga, Hanna Szczerkowska, Jerzy Menel i Wojciech Młynarski.

– Teatr muzyczny zmienia profil, chcemy dotrzeć do innego widza, dlatego szukamy sztuk wyjątkowych, ambitnych, ta-kich, które nie są wystawiane w każdym polskim teatrze - mówił Krzysztof Kutarski, dyrektor naczelny Teatru Muzycznego. – Byłem zaskoczony, gdy otworzyłem scenariusz i okazało się, że są tam tylko teksty piosenek.

– Bardzo nam zależało, by aktorki nie próbowały naśladować Piaf lub dorównać jej wielkości, ponieważ to nie jest możliwe, naśladowanie jej głosu byłoby parodią – stwierdził Barciś – Nasze interpretacje są bardzo bliskie oryginałowi.

Od soboty spektakl będzie wystawiany w lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. W rolę Edith Piaf wcielą się: Anna Świetlicka - Zmęczona, Patrycja Zywert Szypka - Zakochana oraz Anita Kostyńska - Młoda. Dyrygował będzie Piotr Wijatkowski. – Ciężko to wyjaśnić osobom, które nie widziały sztuki, ale nasz dyrygent będzie również aktorem odtwarzającym rolę dyrygenta, tak samo jak publiczność będzie grała publiczność w spektaklu – powiedział autor sztuki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Teatr Muzyczny Artur Barciś
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna