Teatr

"Bóg" Woody Allena w Teatrze Osterwy w środę i czwartek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 grudnia 2010, 16:14
Autor: (sz)

Zwariowany spektakl ekscentrycznego artysty to najlepszy sposób, żeby na wesoło zakończyć mijający rok. Nie dość, że nie ma Boga, to jeszcze spróbuj znaleźć hydraulika w weekend – mawia Allen. Autor Boga słynie z błyskotliwych i sarkastycznych powiedzonek. I tak jest cały spektakl.

Akcja dzieje się w starożytnych Atenach, artyści udają Greków i nie mogą dogadać się, jak ma wyglądać zakończenie sztuki. – Oglądanie Allena na scenie to czysta przyjemność. To jest sztuka o sile marzeń i prawie człowieka do marzenia. Sęk w tym, że konfrontacja marzeń z rzeczywistością często wypada na niekorzyść człowieka – mówi Krzysztof Babicki, dyrektor artystyczny Teatru Osterwy. – Seks jest jak gra w brydża. Jeżeli nie masz dobrego partnera, to musisz mieć przynajmniej dobrą rękę – kolejne powiedzonko Allena pasuje do spektaklu jak ulał.

Dlaczego warto wybrać się na koniec roku do Teatru Osterwy? Na spektaklu można się pośmiać, dobrze zabawić, po spektaklu można jeszcze pójść na kolację z przyjaciółmi. Grzegorz Kempinsky zrobił brawurowy spektakl. Zeus fruwa nad widownią, Jerzy Rogalski rozmiesza do łez, Monika Babicka kusi, plany zmieniają się jak w kinie, widownia co chwilę przerywa akcję brawami.

Mimo, że "Bóg” aż skrzy się od gagów i dowcipu, to prześmiewczy Woody Allen kryje pod zabawną formą mocne przesłanie. W spektaklu najważniejszy jest człowiek dziś. Ściga się o kasę, robi świństwa w polityce i robi ludzi w trąbę. Uprawia seks, starzeje się i idzie do ziemi. Jak ma sobie z tym wszystkim dać radę?

Spektakle

W środę i czwartek 29 i 30 grudnia o godz. 19. Bilety w cenie 15- 25 zł do kupienia w kasie Teatru im. Juliusza Osterwy. Rezerwacja: tel. 81 53 244 36.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna