Teatr

Co przyśniło się Ali?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2013, 14:52

 (Dorota Awiorko)
(Dorota Awiorko)

W sobotę, 2 listopada w Centrum Kultury nowa premiera neTTheatre. Tym razem Paweł Passini wziął na warsztat „Alicję w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla. I zaprasza swoich widzów w podróż sennych marzeń.


Na interaktywnej podłodze, która reaguje na ruch aktorów – zobaczycie Królową i Króla Kier, Królika, Kota-Dziwaka, Alicję, Mariannę i Zwariowanego Kapelusznika. Obsada aktorska spektaklu „Ala ma sen” jest międzynarodowa. A suma aktorskich doświadczeń połączona z muzyką graną na żywo i światłem – zapowiada intrygujące atrakcje.

Po scenie w rytmie transowej muzyki przetacza się plejada najdziwniejszych postaci. Kapelusznik, który pokłócił się z czasem. Nadopiekuńcza królowa i jej zblazowany synek. Kot, który nie lubi mleka, ale nie przestaje się uśmiechać. Mysz, która zjada czas....

Obrazy na scenie to jedno, obrazy rzucane na podłogę, to drugie. Passini odwraca porządek świata – niebieskie pejzaże z rojami gwiazd lądują na ziemi. Spektakl został przygotowany pod nową salę widowiskową w Centrum Kultury. Co ciekawe – widzowie zajmą tylko małą część ogromnej przestrzeni dawnego kościoła – akcja będzie rozgrywać się i na scenie i na widowni.

Muzykę do spektaklu skomponowali Paweł Passini i Marcin Kabat Kowalczuk, scenografię zaprojektowała Zuzanna Srebrna, autorką kostiumów jest El Bruzda, twórcami systemów interaktywnch są Błażej Kalinowski i Radosław Świech.

Premiera 2 listopada w Sali Widowiskowej Centrum Kultury. Kolejne pokazy: 3, 4 listopada 2013, godz. 18.

Bilety: I miejsca 20/30 zł; II miejsca 10/20 zł. Kasa CK (ul. Peowiaków 12) czynna: poniedziałek-piątek, godz. 12-18. (SZ, AM)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna