Teatr

Cyrk-Opera "Babylon" w Centrum Spotkania Kultur

Autor: Damian Drabik

fot. materiały prasowe organizatora
fot. materiały prasowe organizatora

Centrum Spotkania Kultur zaprasza na pokaz cyrk-operowego spektaklu "Babylon" w wykonaniu Opera Teatru Dakh z Kijowa. Wydarzenie specjalne prezentowane w ramach VI. Festiwalu Teatrów Błądzących odbędzie się w niedzielę, 30 października o godz. 19.

Cyrk-opera "Babylon" to opowieść o narodzinach i śmierci metaforycznej "wieży". Jest to biblijna legenda o konflikcie między człowiekiem, a Bogiem, przemieniona na miejską tragedię we współczesnym mieście. Kontrastujące mieszanka stylów muzycznych transmituje mieszanie języków i narodów: awangarda i pseudo-barok, trip-hop i rock, szamański folk i elektroniczne techno, aluzje na temat opery włoskiej i francuskich piosenek.

Reżyserem spektaklu jest Vlad Troitskyi - urodzony w Rosji reżyser sceniczny, reżyser i dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej DAKH, założyciel zespołu "DachaBracha" reprezentującego styl etno-chaos.

Reżyseria: Vlad Troitskyi; muzyka: Roman Grygoriv, ​​IlliaRazumeiko; obsada: Maryana Golovko (sopran), Anna Marych (sopran), Andrey Koshman (baryton), Ruslan Kirsh (baryton), Yevgeniy Rakhmanin (bas), Janna Marchynskaya (wiolonczela, gitara basowa), Andrey Nadolskiy (perkusja), Roman Grygoriv (dyrygent, fortepian, gitara, wibrafon, bas), Illia Razumeiko (pianino, klawisz dziecięcy, gitara, perkusja), Sceniczny performance wizualny na żywo – Aliona Ovramenko.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna