Teatr

Czytelnia Dramatu: Dom Wesołej Starości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2014, 18:08

W środę, 21 maja, o godz. 19, Czytelnia Dramatu zaprasza na czytanie tekstu Dariusza Błaszczyka i Piotra Mańka pt. "Dom Wesołej Starości.

Sztuka opowiada historię młodego architekta, który pewnego dnia budzi się 40 lat starszy i zupełnie nie pamięta swojego przeżytego życia. Rozpaczliwie stara się wrócić do swojego czasu, tyle że im bardziej się stara, tym bardziej nie wiadomo, który czas jest naprawdę realny i co to w ogóle znaczy.

Sztuka jest scenariuszem filmowym, który został przerobiony również na sztukę radiową i w takim charakterze zaprezentujemy ją w Czytelni Dramatu. Tekst w formie słuchowiska radiowego wygrał konkurs rozstrzygnięty na początku 2010 roku.

Tekst: Dariusz Błaszczyk i Piotr Mańk; reżyseria: Daniel Adamczyk

(…)
SFX: Słychać ćwierkanie wróbli, trochę szumi wiatr. Mała krzątanina, dźwięk szklanek itp. UWAGA! Głos wewnętrzny PIOTRA jest zawsze głosem młodego 30-latka, natomiast kiedy mówi, zamienia się w głos starszego mężczyzny.

PIOTR: Kto oni są? Co tu się dzieje? Jestem w górach, dlaczego nie nad morzem? To jest dowód, to morze. To musi być sen, to jest jeszcze koszmar, albo trzyma mnie jeszcze po prostu ten kamyk. to się skończy. na pewno się skończy. nie wiem kim są ci staruszkowie i nic mnie to nie obchodzi. A nawet ta piękna zjawa ta cudna dziewczyna. Nic mnie nie obchodzi.
MARUSZKA: Proszę to wziąć.
PIOTR: Już ja bym cię wziął dziewczyno. Tylko kto ty jesteś? W co się zmienisz? (…)

fragment sztuki

Sala Czarna Centrum Kultury
Bilety: 5 zł
Rezerwacja biletów tylko w kasie
Kasa Biletowa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Centrum Kultury w Lublinie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna