Teatr

Czytelnia Dramatu: Miasto, w którym mieszkam

Dodano: 21 czerwca 2016, 12:54

We wtorek, 21 czerwca, o godz. 18 Czytelnia Dramatu zaprasza na czytanie performatywne sztuki "Miasto, w którym mieszkam" Ivana Wyrypajewa w reżyserii Dariusza Jeża. Wstęp wolny.

 W tekście jednego z najwybitniejszych współczesnych dramatopisarzy mieszkaniec Irkucka opowie nam historię o tym, jak to do miasta przychodzą wędrowcy; miasto czeka na nich – niczym starotestamentowy Bóg- by ich utulić na ławce w parku, lub ukarać dostępnością piękna.

Miasto-Pan ma swoich więźniów, a są nimi aniołowie niespełnionych marzeń. Paradoksalnie, to właśnie przybyli do Miasta wędrowcy – goście, poszukiwacze szczególnego elementu rzeczywistości, który ma uwydatnić inny, jeszcze ważniejszy jej element są tu więźniami. Może są tu od zawsze?


A może są dla mieszkańca tylko pretekstem do opowiedzenia o magii, która jest pułapką; o pozornej wolności, która przegląda się w lustrze stwierdzenia: „Nigdzie nie uciekniesz od samego siebie"

reżyseria: Dariusz Jeż; obsada: Mieszkaniec, Pierwszy Anioł, Drugi Anioł, Właściciel słonia, Piłkarz, Trup, Złodziej - obecnie bez stałego miejsca zamieszkania.

21 czerwca o godzinie 18:00 w Galerii Białej w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Wstęp wolny  

Czytaj więcej o: dariusz jeż Czytelnia Dramatu
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna