Teatr

Czytelnia Dramatu w CK: "Ony"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 grudnia 2014, 13:04

1 grudnia (godz. 12) i 2 grudnia (godz. 17) Czytelnia Dramatu zaprasza na czytanie dramatu Marty Guśniowskiej "Ony". Wstęp wolny

Sala Czarna
Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12

tekst: Marta Guśniowska; reżyseria: Daniel Adamczyk; czytają: Anna Dudziak, Justyna Kazek, Kacper Kubiec, Jarosław Tomica

Autorka dramatu zabiera nas w baśniową i oniryczną podróż, podczas której główny bohater Ony przemierza świat w poszukiwaniu swojego ojca. Wyjątkowa propozycja Czytelni Dramatu kierowana do młodzieży, jak i dorosłych.

Będąc małym chłopcem wychowującym się bez taty, próbuje sam wytłumaczyć sobie jego nieobecność. Swoimi dziecięcymi oczami widzi go płynącego statkiem przez bezkres mórz i oceanów oraz wyobraża sobie, że został piratem. Wyjątkowy tekst, który posługując się baśniową symboliką, ukazuje drogę pokonywaną przez każdego z nas w poszukiwaniu siebie i własnego miejsca w świecie. Dziecięca wrażliwość i wyobraźnia pomaga głównemu bohaterowi zmierzyć się z rzeczywistością dorosłych, która w końcu staje się i jego udziałem. Piękna metafora życia, które przeżyte w sposób pełny i świadomy, pozwala pogodzić się z jego nieuchronnym końcem.

Tekst otrzymał nagrodę Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w roku 2013.

Po każdym czytaniu odbędzie się spotkanie z realizatorami i publicznością, które poprowadzą: teatrolog dr Jarosław Cymerman oraz trener kompetencji psychologiczno-społecznych Zdzisław Hofman.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna