Teatr

Dla dużych i małych w Andersenie

  Edytuj ten wpis

W sobotę o 18 w Teatrze Andersena (Scena dla dorosłych) możecie zobaczyć spektakl Jana Wilkowskiego „Spowiedź w drewnie” w reżyserii Michała Zgieta, który wciela się w postać Stacha, wiejskiego rzeźbiarza.

Czując kres swoich dni postanawia odbyć ostatnią rozmowę z Chrystusem. Głośny tekst triumfalnie przeszedł przez polskie sceny lalkowe i dramatyczne. W oryginale aktorzy posługują się gwarą podhalańską, lubelscy realizatorzy przełożyli tekst na gwarę borzechowską, premiera odbyła się w Teatrze w Remizie, działającym we wsi Łączki Pawłówek.

Ten bardzo piękny, oszczędny i mądry teatr zawdzięczamy specyficznemu aktorstwu Michała Zgieta, scenografii Roberta Kuśmirowskiego, który pieczołowicie odtworzył wiejską chatę i klimatycznej muzyce Borysa Somerschafa.

A w niedzielę teatr zaprasza dzieci na godz. 12: „Latający kufer”, pełen magii spektakl o wyprawie młodego Hansa Andersena do Turcji. Wyprawie po przygody i miłość do tureckiej księżniczki.

Bilety do kupienia w kasie Teatru im. H. Ch. Andersena lub online poprzez stronę internetową w cenie: 20 zł. Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00 oraz na 2 godziny przed spektaklem. Tel. 81-532 32 25.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna