Teatr

Domofon czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2011, 11:25

W piątek, 18.11, w ramach Lubelskiego Salonu Artystycznego projekt muzyczny Jerzego Satanowskiego w wykonaniu Stanisławy Celińskiej.

Nie jest to "Śpiewnik domowy”, tylko "Śpiewniczek - domofon”, a znana aktorka sięga w nim po teksty m.in. Jana Wołka, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Bułata Okudżawy, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Bertolda Brechta.

W tym wyborze nie ma jednak nic przypadkowego. , ukazując bowiem intymny świat artystki, prowadzi nas nieuchronnie ku identyfikacji z kimś bardzo nam bliskim: ze "zwykłą”, współczesną kobietą i całą złożonością jej życia i codziennych problemów.

Porywający recital Stanisławy Celińskiej nazwano "szczerą rozmową z widzem” (Głos Wybrzeża), bo artystka głęboko angażuje zasłuchaną publiczność. Kunsztownie zaciera bardzo subtelną granicę pomiędzy tym, co prywatne i tym, co sceniczne, pomiędzy intymnym, a publicznym.

Czy nadal istniejemy, kiedy jesteśmy całkiem sami? Czy zawsze potrzebujemy innych ludzi, by przeglądać się w nich jak w lustrach? I dlaczego tak się sobie przyglądamy – może tylko po to, żeby potwierdzić… swoje istnienie? Te mądre pytania pojawiają się przy muzyce m.in. Jerzego Satanowskiego, Bułata Okudżawy, Kurta Weila.

Spektakl zostanie zagrany 18.11.2011 r. o godz. 19 w Studiu Radia Lublin, przy ul. Obrońców Pokoju 2.
Ceny biletów: 30 zł (ulgowy) i 40 zł (normalny). Bilety dostępne w Kasie Centrum Kultury, Narutowicza 32.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna