Teatr

Dwa spektakle w jednym. "Różnica i "Powtórzenie w CK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 listopada 2014, 10:28
Autor: reda

Trio i solo. "Powtórzenie i "Różnica, czyli premierowy spektakl Macieja Kuźmińskiego.

5 listopada w lubelskim Centrum Kultury zobaczymy dyptyk jaki przygotował Maciej Kuźmiński, choreograf, tancerz i pedagog tańca współczesnego.

"Różnica” i "Powtórzenie” to przedstawienia ukazujące dwa odmienne podejścia do choreografii. Są przeniesieniem na scenę dwóch języków ruchu rozwijanych od kilku lat przez Kuźmińskiego - Dynamic Phrasing (skupia się głównie na jakościach i rytmie ruchu) oraz pracy z podłogą (do charakterystycznych elementów należy praca z sekwencjami na prawą i lewą stronę ciała oraz ruchem wykonywanym od tyłu).

To projekt poruszający zagadnienia tożsamości ukazanej z dwóch perspektyw - jednostkowej i zbiorowej. Spektakle bezpośrednio nawiązują i czerpią z dzieł filozoficznych "Różnica i Powtórzenie” Gillesa Deleuze'a oraz "Powtórzenie” Sørena Kirkegaarda.

Kuźmiński, który jest absolwentem londyńskiego Konserwatorium Tańca i Muzyki Trinity Laban, współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi twórcami. Od 2009 roku realizuje własne choreografie. Najnowsza powstała w koprodukcji z Lubelskim Teatrem Tańca.

Na scenie oprócz Maciej Kuźmińskiego: Daniela Komędera i Zuzanna Kasprzyk.
Choreografia: Maciej Kuźmiński; dramaturgia: Adam Hypki; oświetlenie / dźwięk: Michał Mackiewicz; technik oświetlenia: Marta Seredyńska; kostiumy: Emil Wysocki.

Premiera 5 listopada o godz. 19.30. Sala Widowiskowa CK.

Bilety: 20/30 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Centrum Kultury w Lublinie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna