Teatr

Dziś ostatni dzień Konfrontacji Teatralnych 2009

  Edytuj ten wpis
Autor: aha

Dzisiaj w ostatni dzień 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne. Trwającą od 30 września imprezę zakończy koncert rosyjskiej grupy Rubl - nowy projekt Siergieja Sznurowa-Sznura, lidera legendarnej grupy Leningrad.


Także w ramach Sceny Otwartej Konfrontacji Teatralnych z cyklu "Jak żyć" - dziś odbędzie się spotkanie z Cezarym Wodzińskim. Zaplanowano dyskusje z artystami o rosyjskim teatrze i dramaturgii oraz konfrontacji Wschodu z Zachodem. Na scenach teatralnych wystąpią: teatr japoński, Teatr Kana ze Szczecina i Teatr Studio z Warszawy.

Jeszcze dziś na Konfrontacjach

16.00: Teatr Kana, Szczecin, Geist (60 min) / Art. Studio
bilety w cenach 20 zł/30 zł

17.30: Scena Otwarta Konfrontacji Teatralnych "Jak żyć?”, wykład prof. Cezarego Wodzińskiego O transie – Dostojewski / Sala Czarna CK
wstęp wolny

19.00: SounDrama Studio, Rosja, Gogol. Wieczory część 2 (100 min) / ACK Chatka Żaka
bilety w cenach 30 zł/40 zł

19.00: Teatr Studio, Warszawa, Jesteś Bogiem. Paktofonika – bohaterowie czasów transformacji, czytanie performatywne (90 min) / Warsztaty Kultury
bilety w cenach 30 zł/40 zł

21.00: Daisuke Yoshimoto, Japonia, Ruiny ciała (50 min) / Wirydarz CK
bilety w cenach 30 zł/40 zł

22.00: Rubl – koncert / Sala Nowa
bilety w cenach 30 zł/40 zł

Konfrontacje Teatralne zostały powołane do życia w 1996 roku przez przedstawicieli lubelskiego środowiska teatralnego: Janusza Opryńskiego, Leszka Mądzika, Włodzimierza Staniewskiego i Tomasza Pietrasiewicza.

Od lat program Festiwalu skupia się wokół idei konfrontacji różnych form i tradycji teatralnych, prezentowania dokonań najciekawszych osobowości teatralnych, odnajdywania nowych sposobów rozumienia teatru.

Festiwal jest jedną z wiodących imprez miasta Lublin wpisaną w projekt starania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna