Teatr

Eksperymentalna inscenizacja "Pięknej i bestii” w Andersenie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 września 2008, 15:10

Historię dobrej i pięknej córki, która udaje się do mrocznego pałacu, by w ten sposób ratować życie ojcu, znają wszyscy.

Ale w tego typu inscenizacji nigdy jej w Lublinie nie widzieliśmy.

Formuły nowego przedstawienia Andersena można się domyślić, czytając "listę płac”. Funkcje reżysera, choreografa i oprawcy muzycznego skupiła Katarzyna Aleksander-Kmieć. To pedagog tańca, choreograf i tancerka. Jest laureatką nagrody za najlepszą współczesną choreografię XII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Gdańsk 2001 i Złotej Maski za choreografię do spektaklu "Krzyk według Jacka Kaczmarskiego” Teatru Rozrywki w Chorzowie.

W roli Pięknej została obsadzona Anna Żak z Lubelskiego Teatru Tańca. Bo właśnie w konwencji teatru tańca jest utrzymany spektakl "Piękna i bestia”. Ze sceny nie padnie ani jedno słowo. Wszystko będzie opowiedziane ruchem i tańcem, zsynchronizowanymi z muzyką i dopełnionymi oprawą plastyczną.

Tańczący aktorzy zagrają swymi ciałami do miksu muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta, przygotowanego przez Katarzynę Aleksander-Kmieć. Sceniczna akcja będzie się rozgrywać w bajecznej scenografii zaprojektowanej przez Annę Chadaj, znaną w Lublinie z realizacji "Dzikich łabędzi”.

W rolę Bestii, czyli zaklętego księcia, wcieli się Daniel Arbaczewski. Ojca, którego ratować będzie córka, zagra Jacek Dragun. Ponadto wystąpią Mirella Rogoza-Biel, Violetta Tomica, Roma Drozdówna, Konrad Biel, Piotr Gajos, Bartosz Siwek i Bogusław Byrski.

Premiera spektaklu odbędzie się w sobotę o godz. 17. Kolejne przedstawienie w niedzielę o godz. 16. Od wtorku do piątku spektakl będzie grany o godz. 10 i 12.

Bilety do kupienia w kasie Teatru im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna