Teatr

Eugenio Barba w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Autor: (SZ)

Eugenio Barba (Archiwum)
Eugenio Barba (Archiwum)

Jeden z najwybitniejszych reżyserów na świecie Eugenio Barba przyjechał do Lublina. Dziś w poniedziałek 24 października będzie w Galerii Sceny Plastycznej KUL promował swoją książkę "Spalić dom”.

Eugenio Barba to włoski reżyser i badacz teatru, założyciel "Odin Teatret” i współpracownik Jerzego Grotowskiego. Był jego asystentem w spektaklach "Akropolis” i "Tragiczne dzieje doktora Faustusa”.
W 1963 wyjechał do Indii studiować technikę aktorów kathakali. W 1964 r. w duńskiej wiosce Holstebro założył wspólnotę Odin Teatret.

Na swoim koncie ma sześćdziesiąt pięć spektakli, ale najbardziej znany jest z powołania Międzynarodowej Szkoły Antropologii Teatru ISTA (1979), w której bada praktyki teatralne wielu kultur.

Znakomity artysta przyjechał do Lublina na zaproszenie Leszka Mądzika, szefa Sceny Plastycznej KUL, żeby opowiedzieć o swojej najnowszej książce "Spalić dom. Rodowód reżysera”.

Tytuł nawiązuje do wiersza Czesław Miłosza "Dziecię Europy”: "Umiej przewidzieć pożar z dokładnością nieomylną/ Po czym podpalisz dom i spełni się co być miało”. Pożar w książce Barby jest symboliczny, chodzi o wyzbycie się nawyków i przyzwyczajeń teatralnych”.

Spotkanie w Galerii Sceny Plastycznej KUL przy ul. Rynek 8 rozpocznie się w poniedziałek 24 października o godz. 17. Wstęp wolny.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna