Teatr

Festiwal Kontestacje: Inteligentnie i zjadliwie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 listopada 2013, 16:14

"PRZYGASZENI – PRZEŻYJ TO SAM”  (Agnieszka Mazuś)
\"PRZYGASZENI – PRZEŻYJ TO SAM” (Agnieszka Mazuś)

W Lublinie trwają "Kontestacje”. W sobotę i niedzielę 29-30 listopada możecie zobaczyć najciekawsze spektakle młodej, teatralnej awangardy z całej Polski. Polecamy!

Polecamy, bo do 2005 roku, kiedy odbył się pierwszy Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Kontestacje”, do Lublina udaje się ściągnąć coraz ciekawsze teatry i spektakle.

– Na IX edycji "Kontestacji” prezentujemy zbiór najciekawszych propozycji młodych teatrów alternatywnych. Wybraliśmy inteligentne i zjadliwe wypowiedzi z artystycznym kopytem – mówi Daniel Adamczyk, szef festiwalu.

Jeśli interesuje was niebanalny i "niegrzeczny teatr”, ten festiwal jest dla was. Czego nie wolno przegapić?

W piątek o 18 w Sali Widowiskowej ACK Chatka Żaka polecamy niezwykły koncert Sutari "Watermelon”.
– Kobieta jest krągła, gładka, w 70 procentach składa się z wody, bywa słodka i ma pestki. Bywa bardziej lub mniej różowa. Ładnie pachnie. Jak nie ma na nią sezonu – schnie – piszą realizatorki. Teksty polskich pieśni tradycyjnych zostały zderzone z tradycyjnym swingiem kujawskim i mazowieckim. Niezwykły ruch, gest i taniec plus muzyka wykonywana na przedmiotach codziennego użytku.

W sobotę o 19 warto zobaczyć spektakl Marcina Zarzecznego "Zwierzenia bezrobotnego aktora” oparty na autopsji.

Także w sobotę 30 listopada o 17 pod adresem Jezuicka 17 prywatny teatr "Piękno Panie” zaprasza na głośny już spektakl "PRZYGASZENI – PRZEŻYJ TO SAM” (na zdjęciu) w reżyserii Joanny Lewickiej. W oparciu o teksty "Fausta” oglądamy zjadliwy i trafny obraz artystów niedoszłej Europejskiej Stolicy Kultury. Spektakl ten można zobaczyć też w niedzielę 1 grudnia o godz. 18. (Z uwagi na ograniczoną przestrzeń (ok. 40 miejsc) wskazana jest wcześniejsza rezerwacja – e-mail: kattade@gmail.com, tel. 505 106 793).

O 18. 30 w Chatce Żaka Teatr Art.51 zaprasza na spektakl "Plan B”, o 19 Teatr Krzyk pokaże "Osad” – Młody artysta próbuje dostać się na artystyczny szczyt. Parnas prędko okazuje się być zwykłą kliką, w której kręgi trudno się dostać, a jeśli już, to wyłącznie na jej zasadach – piszą aktorzy w programie. O 20 – także w Chatce Żaka – intrygujący finał Kontestacji.

Joanna Lewicka przez dwa dni prowadzi warsztaty czytania. Na finał uczestnicy zobaczą dramat Mateusza Pakuły "Mój niepokój ma przy sobie broń”. Bilety kosztują 10/15 zł, 30/40 kosztuje karnet na cały festiwal – w kasie ACK Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16 w Lublinie.

Info o spektaklach:kontestacje.ack.lublin.pl – zapraszamy.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna