Teatr

Głód Knuta Hamsuna w Warsztatach Kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2011, 13:29

W piątek i sobotę (4-5.03) na scenie Warsztatów Kultury "Głód" Knuta Hamsuna. Rzecz o utopii i odpowiedzialności jednostki wobec społeczeństwa.

Tekst sztuki powstał na podstawie trzech utworów" Mamut” Tankreda Dorsta, "Na zarośniętych ścieżkach" i "Głodu" Knuta Hamsuna. Projekt został zrealizowany wspólnie przez twórców Teatru Centralnego i Drammen Theater z Norwegii. Sztukę wyreżyserowali Łukasz Witt-Michałowski i Ryszard Kalinowski.

Szkielet spektaklu stanowią fragmenty wypowiedzi starego Knuta Hamsuna z jego ostatniej powieści "Na zarośniętych ścieżkach”. Zostały wplecione w rozkład dnia kliniki psychiatrycznej w Vindern, w której Hamsun przebywał przez kilka miesięcy na przełomie roku 1945 i 1946.

W szpitalu Hamsun poddawany jest zabiegom medycznym. Lekarze chcą wykazać, że przyczyną jego zachowania (zdrada ojczyzny i kolaboracja z faszystowskim okupantem) jest defekt w psychice.

Pod wpływem przyjmowanych leków starzec zaczyna widzieć postaci, które sam stworzył pół wieku wcześniej. Ponownie kroczy ulicami Chrystianii błagając o publikację artykułu tłumaczącego jego postawę w czasie napaści niemieckiej na Norwegię. Powracający co jakiś czas do rzeczywistości Hamsun przesłuchiwany jest przez komisję śledczą.

Spektakl będzie można zobaczyć w piątek i sobotę o godz. 19 w Sali Widowiskowej w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5 w Lublinie.

Bilety w cenie 12 (studenckie) i 20 zł do kupienia w kasie Centrum Kultury przy ul. Narutowicza 32 oraz w Warsztatach Kultury na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu. Rezerwacja biletów: 081 53 603 21


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna