Teatr

Gracerunners i Takarazuka camp

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lutego 2013, 16:17

Lubelski Teatr Tańca - gracerunners<br />
 (MATERIAŁY ORGANIZATORA)
Lubelski Teatr Tańca - gracerunners
(MATERIAŁY ORGANIZATORA)

To tytuły dwóch spektakli teatrów tańca jakie zobaczymy w weekend (2 i 3 marca) w Lublinie.

Lubelski Teatr Tańca zaprasza w sobotę na „gracerunners” w choreografii Karen Foss. Norwesko-czesko-polski to wyzwanie dla lubelskich tancerzy, bo Karen Foss postawiła przed nimi zadania ekstremalnie trudne, niekiedy wręcz na granicy fizycznych możliwości ludzkiego ciała.

Artystom przychodzi zmagać się ze swoimi słabościami i ograniczeniami, z własnym ciałem i choreografią; konfrontować z przestrzenią i czasem. Beatę Mysiak, Annę Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia razem na scenie (a to nie zdarza się często) zobaczymy 2 marca o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej (dawne Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5).

Następnego dnia w tym samym miejscu i o tej samej godzinie wystąpią tancerze z Krakowskiego Teatru Tańca. Ich „Takarazuka camp” to spektakl inspirowany teatrem japońskim - popularną rewią żeńską – Takarazuka, działającą od prawie stu lat w mieście Takarazuka. Specyfika i oryginalność teatru, w którym wszystkie role, zarówno męskie jak i żeńskie odgrywają kobiety, stały się punktem wyjścia do rozważań na temat teatralności płci, konstrukcji płci kulturowej oraz stereotypowego postrzegania płci przez społeczeństwo.

Bilety na lubelski i krakowski spektakl kosztują tyle samo - 12/20 zł. Kupić je można w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz w miejscu spektakli na godzinę przed rozpoczęciem. (RED)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna