Teatr

"Hrabia Luxemburg" w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2011, 16:01
Autor: Kmo

"Hrabia Luxemburg" w Teatrze Muzycznym
\"Hrabia Luxemburg\" w Teatrze Muzycznym

W niedzielę możesz w lubelskim Teatrze Muzycznym powiedzieć bliskiej osobie, że ją kochasz. Ba, możesz nawet się oświadczyć.

Z okazji nadchodzących Walentynek Teatr Muzyczny przygotował niespodziankę dla tych zakochanych, którzy zechcą przyjść na fantastyczny spektakl "Hrabia Luxemburg”.

Uruchomiona została specjalna skrzynka miłosna dla widzów. Wystarczy wysłać życzenia na walentynkową skrzynkę e-mail kocham@teatrmuzyczny.eu (maksymalnie do 100 znaków, do piątku, do godziny 13:00), a na specjalnej tablicy LED umieszczonej nad sceną podczas spektaklu ukażą się życzenia dla ukochanej osoby.

A niedzielny spektakl "Hrabia Luxemburg” (o godz. 17.00) jest znakomity. To klasyczna już operetka z piękną muzyką Franza Lehara, cudownymi walcami i melodiami, które do dziś lubimy.
Teatr Muzyczny w Lublinie jest jedynym w Polsce, który ma w repertuarze ten tytuł.


Libretto "Hrabiego Luxemburga” przesycone jest erotyką i beztroską atmosferą dekadenckiego Paryża, ale lubelska inscenizacja przenosi akcję w trochę późniejsze lata. Przepiękne walce i melodie z tej operetki słuchane są z przyjemnością.

To opowieść o zrujnowanym finansowo, ale w gruncie rzeczy sympatycznym arystokracie Rene Luxemburgu, o pięknej śpiewaczce operowej Angel Didier i o zakochanym w niej podstarzałym niemieckim księciu, który jednak nie może jej poślubić ze względu na jej nieodpowiednie pochodzenie

Spektakl reżyserował Tomasz Janczak, kierownictwo muzyczne Jacek Boniecki, scenografia i kostiumy Małgorzata Słoniowska, choreografia Iwona Runowska, przygotowanie chóru Agnieszka Tyrawska-Kopeć. Wystąpią znakomici soliści, usłyszymy piękne głosy, wspaniałe melodie.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna