Teatr

"Idź w noc, Margot" w studiu TVP Lublin

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2011, 15:28
Autor: am

 "Idź w noc, Margot".
\"Idź w noc, Margot\".

W środę i czwartek (23-24.02) na scenie Teatru Centralnego w Telewizji Lublin zobaczymy spektakl Witolda Mazurkiewicza "Idź w noc, Margot".

Spektakl Teatru Provisorium i Kompanii Teatr to adaptacja głośnej powieści Michała Witkowskiego "Margot". Książka Witkowskiego stała się punktem wyjścia do opowieści o ludziach uwięzionych w fikcyjnym świecie tabloidów, telewizyjnego show i estradowego kiczu.

Tytułowa Margot od czasu do czasu wciela się w rolę klasycznej "tirówki”. Robi to w przebraniu, żeby koledzy tirowcy jej nie poznali. Bo znają się wszyscy na wylot. Jeżdżąc po niemieckich autostradach ciągle spotykają się w przydrożnych barach.

Postacią kultową w tym środowisku jest niejaka Asia zwana Świętą, której głos słyszą tirowcy w CB-radio. Asia jeździ na wózku i jest klinicznym przypadkiem nieposkromionej gaduły. Jej opowieści płyną wartko i z humorem. Gdy po drodze dostaje się nawet Radiu Maryja publiczność śmieje się do łez.

Jest jeszcze Waldek Mandarynka, który z prostego chłopaka ze wsi przeistacza się w celebrytę z warszawki. Oraz kilku transwestytów, kilku życiowych nieudaczników, słowem przekrój przez polskie społeczeństwo w krzywym zwierciadle.

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 21 lat.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna