Teatr

IV Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru w Świdniku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 marca 2011, 12:30

Krystyna Podleska ostatnio zagrała w popularnych serialach: "Ranczo” i "Egzamin z życia” (MATERIAŁ
Krystyna Podleska ostatnio zagrała w popularnych serialach: \"Ranczo” i \"Egzamin z życia” (MATERIAŁ

W Świdniku po raz czwarty zaprezentują się teatry offowe (10-13.03). Gwiazdą tegorocznej edycji będzie aktorka Krystyna Podleska, znana z komedii Stanisława Barei "Miś”.

"Wokół teatru” – IV Ogólnopolskie Spotkania Młodego Teatru w Świdniku rozpoczną się w czwartek i potrwają do niedzieli. W programie tegorocznych spotkań każdy znajdzie coś dla siebie.

Na scenie "Strefy sztuki”, mieszczącej się na II piętrze Galerii "Venus”, zobaczymy zarówno "wesoły”, jak i nieco bardziej poważny repertuar. Organizatorem spotkań jest Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.
Impreza rozpocznie się od spotkania w czwartek o godz. 19 z Bogdanem Renczyńskim, aktorem Teatru Critoc 2 Tadeusza Kantora.

W piątek o godz. 18.30 na scenie zaprezentuje się świdnicki Teatr Puk-Puk ze spektaklem "Basia” w reżyserii Katarzyny Marjasiewicz. Widowisko opowiada historię młodej dziewczyny, która po śmierci matki, w wieku 16 lat trafia do domu dziecka.

Świat, w którym przychodzi jej funkcjonować jest pełen agresji i nienawiści, pozbawiony wsparcia i miłości. Tytułowa bohaterka jest samotna i bezbronna wobec psychicznej i fizycznej przemocy ze strony rówieśników. O godzinie 19.15 zobaczymy spektakl pt. "Stary” Teatru Jednego Aktora z Lublina, w którym występuje Jerzy Kałduś. Spektakl opowiada historię starego człowieka, któremu po wielu latach życia na wsi, przychodzi przeprowadzić się do miasta.

W sobotę o godz. 18.30 zobaczymy spektakl "Szary” Teatru Momo z Chorzowa. Wszelkie pomysły na opowiadane historie zaczerpnięte są ze snów oraz wcześniejszych emocjonalnych doświadczeń głównego pomysłodawcy teatru, Marka Kołbuka. Tego samego dnia o godz. 19.30 Teatr Uhuru z Gryfina zaprezentuje spektakl pt. "Pierogi” w reż. Janusza Janiszewskiego.

Na zakończenie IV Ogólnopolskich Spotkań Młodego Teatru zobaczymy Krystynę Podleską, aktorkę znaną głównie z głównej roli kobiecej w filmie "Miś”. W niedzielę o godz. 17 wystąpi ze swym monodramem "Mój boski rozwód” w reżyserii Jerzego Gruzy. Aktorka urodziła się w Londynie.

Po ukończeniu studiów zaczęła występować w teatrach w Anglii oraz w brytyjskiej telewizji. Oprócz ról w wielu teatrach, Krystyna Podleska zagrała także w wielu polskich filmach, m.in.: "Barwy ochronne” i "Kontrakt” Krzysztofa Zanussiego, "Za rok za dzień za chwilę” Stanisława Lenartowicza, "Palace Hotel” Ewy Kruk i w "Misiu” Stanisława Barei.

Ostatnio zagrała również w popularnych serialach: "Ranczo”, "Świat według Kiepskich” oraz "Egzamin z życia”. Bilety na ten spektakl w cenie 30 zł. Wstęp na pozostałe wydarzenia wolny.

Wydarzeniu towarzyszyć będą również warsztaty skierowane do członków zaproszonych przez organizatorów młodzieżowych grup teatralnych, a prowadzone przez Stowarzyszenie "Chorea” z Łodzi.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna