Teatr

"Kamienie w kieszeniach" w nowej odsłonie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 czerwca 2013, 13:10

 (Michał Jadczak)
(Michał Jadczak)

Do repertuaru Sceny Prapremier InVitro wraca spektakl "Kamienie w Kieszeniach” - w nowej obsadzie. Do Bartka Kasprzykowskiego dołączy Mateusz Damięcki.

Co jest w stanie wstrząsnąć społeczeństwem małej, irlandzkiej wioski? Czy przyjazd ekipy filmowej z Hollywood, śmierć młodego mieszkańca, znajomość z gwiazdą filmową, a może świadomość, że jest się nikim? Tragikomedia irlandzkiej dramatopisarki opowiada o dwóch światach, z których jeden jest pełen możliwości, blichtru i... fałszu, a drugi to mała wieś w Irlandii, osnuta niespełnionymi marzeniami, dążeniami i prawdą.

Dowcipne dialogi, trafne oddanie realiów planu filmowego i intensywna gra duetu aktorskiego Mateusz Damięcki i Bartek Kasprzykowski to niewątpliwie zalety komedii Marie Jones. "Kamienie w kieszeniach" to nie tylko historia opowiadająca o kulisach powstawania filmu oraz zderzeniu sławnych i bogatych z zakompleksioną prowincją. Jest w tej sztuce także miejsce na głębszą refleksję na temat przyjaźni, odpowiedzialności, wolności i pogoni za marzeniami.

Spektakl jest laureatem Wielkiej Nagrody Publiczności festiwalu Kontrapunkt (2007), Anioła Publiczności Wiosennego Festiwalu Teatralnego w Bielsku-Białej (2008) oraz indywidualnej nagrody aktorskiej Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie (2009). W 2011 roku spektakl został wyemitowany przez TVP Kultura.


Kiedy: 20.06.2013 (czwartek), godz. 19.00
21.06.2013 (piątek), godz. 19.00
24.06.2013 (poniedziałek), godz. 19.00
Gdzie: Sala Widowiskowa, ACK "Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16

Bilety: 40/50 zł. Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz w miejscu spektaklu na godzinę przed rozpoczęciem.
Bilety grupowe: 30 zł (od 10 osób)
Rezerwacja biletów: tel.: 81 53 603 21
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna