Teatr

Anna Torończyk, Tomasz Bielawiec (  Mateusz Wajda)
Anna Torończyk, Tomasz Bielawiec ( Mateusz Wajda)

25-27 października Teatr Osterwy zaprasza na "Napis" Géralda Sibleyrasa - komedię o mieszkańcach bogatego osiedla, gdzie codzienny spokój i harmonię przerywa nowy mieszkaniec kamienicy...

"Napis" opowiada historię o tym, jak do eleganckiego bloku w bogatej dzielnicy wprowadza się młode małżeństwo Lebrun, a po zaledwie dwóch tygodniach w windzie pojawia się na temat pana Lebrun wulgarny napis.

Znieważony i dotknięty niesprawiedliwym we własnym mniemaniu osądem nowy lokator rozpoczyna śledztwo, dzięki któremu będzie miał okazję poznać bliżej nowych sąsiadów, a przy okazji zderzyć się
z ich „nowoczesnym” i „oryginalnym” światopoglądem. Jednocześnie ten początkowo prostolinijny, delikatnie broniący swej niezależności bohater zaczyna się zatracać w swym zacietrzewieniu.

Tę kameralną, skrzącą się błyskotliwym dowcipem, a jednocześnie niezwykle trafnie
obnażającą wiele ze współczesnych myślowych klisz sztukę wyreżyserował Artur Tyszkiewicz, dyrektor artystyczny Teatru im. J. Osterwy w Lublinie.

Spektakle w dniach 25-27 października o godz. 19. Bilety w cenie od 15 do 40 zł do kupienia w kasie Teatru im. Juliusza Osterwy, ul. Narutowicza 17.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna