Teatr

Komedia Teatralna w Teatrze Osterwy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 kwietnia 2012, 11:08

Laura Samojłowicz zagra Lottę, a Wojciech Rusin – Harry’ego. (BARTEK SOWA/TEATR OSTERWY)
Laura Samojłowicz zagra Lottę, a Wojciech Rusin – Harry’ego. (BARTEK SOWA/TEATR OSTERWY)

Jolanta Rychłowska wystylizowana na Krystynę Jandę robi na scenie Teatru Osterwy furorę. Gra szefową prowincjonalnego teatrzyku, który postanowia zatrudnić gwiazdę, żeby uratować zespół od bankructwa.

Skandynawską komedię wyreżyserował Grzegorz Kempinsky. – Czy problemy prowincjonalnego teatru z dalekiej Finlandii, nawet podane w tak zabawnej formie mogą kogokolwiek w Polsce zainteresować? Ależ tak! Koterie, romanse i antagonizmy, demony próżności – wszystko to i jeszcze więcej – zachęcają realizatorzy spektaklu.

Warto pójść na spektakl, żeby zobaczyć kulisy teatru, bo jak mówi inspicjent Oskar: „W teatrze najciekawsze jest nie to, co na scenie, ale to co za kulisami”. Inspicjenta, który pociąga za sznurki i pokazuje metafizyczną stronę teatru, gra Jerzy Rogalski.

Podstarzałą gwiazdę, która miała setki kochanek i kochanków gra (i to świetnie) Grażyna Jakubecka. Warto zobaczyć na scenie Laurę Samojłowicz, która w 2009 roku wygrała piątą edycję programu „Jak oni śpiewają” i w nagrodę otrzymała kontrakt na nagranie własnej płyty. Ta serialowa gwiazda jest dziś aktorką Teatru Osterwy.

Spektakl można oglądać od dziś do niedzieli o godz. 19. Bilety w teatralny czwartek w cenie 25 i 20 zł, w inne dni – 35 i 20 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna