Teatr

"Końcówka" w Teatrze Andersena

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 kwietnia 2012, 14:37

<br />
„Końcówka” to obok „Czekając na Godota” jeden z najczęściej granych spektakli na świecie.<br />
<br />
 ( MA

„Końcówka” to obok „Czekając na Godota” jeden z najczęściej granych spektakli na świecie.

( MA

Na scenie zobaczymy Piotra Gajosa, który za rolę Clova w spektaklu „Końcówka” otrzymał Złotą Maskę 2012. Na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek w Toruniu spektakl Teatru Andersena został uznany za jedno z najważniejszych wydarzeń.

„Końcówka” to kolejna propozycja „Sceny dla dorosłych” Teatru Andersena. Becket to tak naprawdę lektura obowiązkowa. Ten mroczny, na pozór pesymistyczny spektakl pokazuje samotność człowieka, uwikłanego w sprawy tego świata.

Spektakl wyreżyserował Arkadiusz Klucznik, na scenie możecie oglądać Bartosza Siwka (Hamm), Piotra Gajosa (Clov), Bogusława „Benka” Byrskiego (Nagg) i Mirellę Rogozę-Biel (Nell). Kiedy zacznie się spektakl, zobaczymy piwnicę z drabiną, która sygnalizuje świat po globalnej katastrofie.

Kolejne minuty spektaklu sprawiają, że ciężki nastrój ze sceny niepostrzeżenie rozprzestrzenia się po widowni. I mimo, że jak mówi Nell, „nic nie jest tak śmieszne jak nieszczęście”, to zaczynamy współodczuwać cierpienie bohaterów. W Teatrze Andersena dokonują się współczesne rekolekcje – i dla tych rekolekcji właśnie trzeba zobaczyć lubelskiego Becketa.

Spektakle zobaczymy 14, 15 i 17 kwietnia (sobota, niedziela i wtorek) o godz. 18.
(SZ)


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna