Teatr

Konfrontacje Teatralne: (A)polonia oczarowała lublinian

  Edytuj ten wpis
Autor: am

Owacją na stojąco zakończył się spektakl "(A)Polonia” Krzysztofa Warlikowskiego. Trwającą 4,5 godziny opowieść o tragicznych losach trzech kobiet Ifigenii, Alkestis i Apolonii Machczyńskiej, w sobotę oglądało w hali MTL w Parku Ludowym w Lublinie prawie 300 osób (szczęśliwców, którym udało się dostać bilety).

Jubileuszowa – 15.edycja Konfrontacje Teatralne rozpoczęła się mocnym uderzeniem, ale organizatorzy zadbali by festiwal nie spuszczał z tonu do samego końca (czyli do soboty). Przed nami dwa niezwykłe dni - dziś i jutro swój repertuar przypomną wszystkie liczące się lubelskie teatry. Potem na scenie zobaczymy spektakle polskie, rosyjskie i brytyjskie. Większość z nich, podobnie jak długo oklaskiwana "(A)Polonia”, porusza temat holokaustu i żydostwa.

Bilety na nagrodzoną tegoroczną Nike "Nasza klasę” Tadeusza Słobodzianka zniknęły z kas równie szybko jak na spektakl Warlikowskiego. Ale wciąż jeszcze można dostać wejściówki na inne przedstawienia (w cenie od 10 do 30 zł). Warto też zaglądać do klubu festiwalowego w pubie Czarna Owca i kina Bajka, gdzie od dziś działa festiwalowe kino (bilety po 8 i 10 zł).

Więcej na temat Konfrontacji Teatralnych 2010 TUTAJ

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna