Teatr

Konfrontacje Teatralne w Lublinie. Są jeszcze bilety

  Edytuj ten wpis

"Magnificat” Chóru Kobiet (Krzysiek Krzysztofiak)
\"Magnificat” Chóru Kobiet (Krzysiek Krzysztofiak)

Są jeszcze bilety na Konfrontacje Teatralne. I to na te najciekawsze spektakle, jak "Magnificat” Chóru Kobiet czy "I Ifigenia” Teatru Nowego.

Na wczorajszej konferencji prasowej Janusz Opryński, dyrektor Konfrontacji Teatralnych zdementował pogłoski o tym, że wyprzedano wszystkie bilety na spektakle tegorocznej edycji festiwalu Konfrontacje Teatralne. – Bilety są. Powiększamy też widownię na spektakle, które cieszą się największym wzięciem – mówi Janusz Opryński.

W kasie centrum Kultury (ul. Narutowicza 32) można więc jeszcze kupić bilety na spektakl Teatru Arabesky "Radio. Osiem historii o Jurze Soyferze”. Warto zobaczyć propozycję jednej z najważniejszych niezależnych grup teatralnych Ukrainy.

Bilety są także na "Magnificat” z udziałem 25 kobiet wybranych w specjalnym castingu (na zdjęciu). Chór Kobiet szepczcie, krzyczy, skanduje. Spektakl objechał cały świat, wzbudzał zachwyt i ogromne kontrowersje. Nie można tego nie zobaczyć. Podobnie jak nie można przeoczyć " I Ifigenia” Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka. sztuka opowiada o tym, jak reżyseruje się swoją śmierć. Znów kontrowersje, ale też wielki teatr i znakomite aktorstwo. – Bardzo ten spektakl polecam – mówi Opryński.

Tegoroczny festiwal ma być przełomowy. Dlaczego? – Postawiliśmy na lokalność. A także na odważny i prowokujący teatr, który boli – tłumaczy Janusz Opryński.

Jest to tym ważniejsze, że – zdaniem Opryńskiego – mieszczański teatr w złoconych dekoracjach zanika. Tym bardziej trzeba cenić fakt, że z jednej strony na tegorocznych konfrontacjach zobaczymy przedstawienia, o których głośno w świecie, z drugiej– w silnej obsadzie lubelskiego repertuaru są gwiazdy o zasięgu europejskim, jak Paweł Passini czy Tomasz Bazan.

Festiwal rozpocznie się 13 października, potrwa tydzień. Rezerwacja biletów: (81) 536 03 20.

Zobacz też: Konfrontacje Teatralne 2012 (pełny program)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna