Teatr

Konfrontacje Teatralne w środę: Ifigenia, III Furie i paryskie klimaty

  Edytuj ten wpis

Spektakl „III Furie” wyreżyserował Marcin Liber (Archiwum Konfrontacji Teatralnych)
Spektakl „III Furie” wyreżyserował Marcin Liber (Archiwum Konfrontacji Teatralnych)

Festiwal Konfrontacje Teatralne rozkręca się na dobre.

Po kontrowersyjnym przedstawieniu Pawła Passiniego odwołującym się do Mickiewicza i Kantora oraz wstrząsowej terapii zafundowanej nam przez Łukasza Witta-Michałowskiego w spektaklu "Aporia'43” i wczorajszej dyskusji na temat spektaklu u Dominikanów, dziś wstrząsów ciąg dalszy. Chodzi o przedstawienie "III Furie” wyreżyserowane przez Marcina Libera. Otrzymał za nie "Laur Konrada”, nagrodę główną XIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje” w Katowicach.

– Liber to w tej chwili jedna z najciekawszych postaci współczesnego teatru polskiego – mówi Janusz Opryński, dyrektor festiwalu. Reżyser ma na koncie spektakl "Rzeźnia Lila-Róż”, przygotowany w Poznaniu w Starej Rzeźni. Specjalizuje się w teatrze politycznym, pokazuje polskie demony, śmieje się z narodowej mitomani i polskiego patosu. Początek spektaklu o godz. 18.30 w Radiu Lublin.

Kto ceni dobre aktorstwo i cielesność w teatrze, koniecznie powinien dziś zobaczyć spektakl "I Ifigenia” z Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, który o godz. 17 zacznie się w Telewizji Lublin. W przedstawieniu zagra Mirosława Olbińska. "I Ifigenia” to ważna interpretacja historii Agamemnona, który złożył swoją córkę w ofierze. Spektakl wyreżyserował Tomasz Bazan, zobaczymy go także na scenie.

Jeszcze są bilety na koncert Jacka Giszczaka w Klubie "Komitet” o godz. 20. Usłyszycie jego kompozycje do tekstów własnych, piosenki z tekstami Erica Petit oraz utwory Serge'a Gainsbourga.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna