Teatr

Kontestacje teatralnych kontestatorów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 listopada 2009, 05:18

W czwartek (26.11) w Lublinie startuje V Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny "Kontestacje”.

Przed miłośnikami alternatywnych teatrów cztery dni z niezależnymi trupami i ich offowymi spektaklami.

Ideą Kontestacji jest prezentowanie publiczności dorobku teatrów działających w środowiskach akademickich. Nazwa festiwalu jest odzwierciedleniem działalności teatrów niezależnych, sprzeciwiających się zastanym schematom funkcjonowania rzeczywistości, będących krytycznymi wobec wartości powszechnych i szukających własnej oryginalnej drogi artystycznej.

Na Kontestacjach można zobaczyć wiele przedstawień zakręconych, mocnych, kontrowersyjnych. Festiwal nie posiada formuły konkursu.

Pierwszym spektaklem na tegorocznej edycji będzie "Odpoczywanie” lubelsko-łódzkiej kooperatywy NeTTheatre/Chorea (godz. 19). Czwartkowy program zamknie koncert grupy Klucze (22.30).

Większość artystów wystąpi w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka”, ul. Radziszewskiego 16. Część w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5.

Karnet kosztuje 40 zł, bilet na jeden dzień – 15 zł.

Program

26.11 CZWARTEK
16.30: Scena Boczna: Teatr Widzenie "Gra Ciała" - warsztaty (Lublin) - SC
19.00: NeTTheatre/Chorea "Odpoczywanie" (Lublin/Łódź) - SW
20.40: Dram'n'Music "Mamy Talent" (Lublin) -MS
21.00: Scena21 pokaz pracy warsztatowej (Lublin) - S.C.
21.30: Teatr Panopticum MDK "Pod Akacją" - "Anatomia Sukcesu" (Lublin) - SC
22.00: Dram'n'Music "Mamy Wiersz" (Lublin) - MS
22.30: Koncert w ramach sceny Ad Hoc: Klucze (Lublin) - foyer

27.11 PIĄTEK
16.30: Scena Boczna: Teatr Widzenie "Gra Ciała" - warsztaty (Lublin) - SC
19.00: Studencki Teatr "Alter" - "Schulzland" (Drohobycz) - SW
20.00: Studio Teatralno Muzyczne Jazz-Club "Ostatnia Selekcja" (Kielce) - WK
21.30: Teatr Panopticum MDK "Pod Akacją" - "Ojcze Nasz" (Lublin) - SW

28.11 SOBOTA
11.00: Scena Boczna: Paweł Korbus "Jąkanie kontestacyjne" - warsztaty (Lublin) - MS
16.30: Scena Boczna: Teatr Widzenie "Gra Ciała" - warsztaty (Lublin) - SC
17.00: Teatr Napięcie "Opera Dożynki" (Łódź) - WK (ograniczona liczba miejsc)
19.00: Magazyn Prób Bezpsa "Eros, czyli pożądanie porządku albo porządek pożądania'
(Kcynia) -SW
19.40: Korbus/Połynko "Koncert Audiowizualny" + pokaz powarsztatowy (Lublin) - Akwarium
20.30: Teatr Palmera Eldritcha "Jarzenie" (Poznań) - AS
21.30: Teatr Ecce Homo "Don Juan" (Kielce) - SW
23.00: Kuba Kapral "Przygody Pana Ch.W. de Prącie" - foyer

29.11 NIEDZIELA
16.30:Teatr Uhuru "Pierogi" (Gryfino) - SW
17.45: Teatr Napięcie "Opera Dożynki" (Łódź) - WK (ograniczona liczba miejsc)
18.00: Teatr Naga Sztuka - Topola - SW
20.00: Dominik Złotkowski "Puszka Pandory" (Głogów) - MS
21.00: Teatr Boczny "M." (Lublin) - SW
22.00: Koncert Funreality - foyer

LEGENDA:
SW - Sala Widowiskowa ACK UMCS "Chatka Żaka" ul. Radziszewskiego 16
MS - Mała Scena ACK UMCS "Chatka Żaka" ul. Radziszewskiego 16
AS - Art. Studio ACK UMCS "Chatka Żaka" ul. Radziszewskiego 16
SC - Sala Czarna ACK UMCS "Chatka Żaka" ul. Radziszewskiego 16
WK - Warsztaty Kultury ul. Popiełuszki 5
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna