Teatr

Kosmos Kapronia w WK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 maja 2011, 12:42

To jeden z najniezwyklejszych spektakli jakie powstały na lubelskiej scenie teatru tańca. W piątek (20 maja) i sobotę (21 maja) można zobaczyć Lubelski Teatr Tańca – „Kosmos” Lubelskiego Teatru Tańca. Choreografia i wykonanie – Wojtek Kaproń.

Choreografia została zainspirowana malarstwem Wasilija Kandinskiego a także jego tekstami teoretycznymi, w szczególności zaś traktatem „Punkt i linia a płaszczyzna". Teorię Kandinskiego przeniesiono na scenę dzięki doskonałemu współgraniu abstrakcyjnego ruchu tancerza oraz bardzo dobrych wizualizacji i dźwięku.

"Kosmos" pokazuje taniec współczesny niejako "w trójwymiarze" – wykorzystując ruch zawieszony w powietrzu później zaś poprzez wykorzystanie efektów wizualizacyjnych tworzy wrażenie nieważkości. Abstrahując od doskonałej choreografii "Kosmos" jest także "najbardziej multimedialnym spektaklem", jaki powstał do tej pory w Lublinie.

– Wartość całego projektu tkwi w niezwykle celnym i harmonijnym połączeniu silnie oddziałującej na widza przestrzeni wizualnej (Aleksander Janas, Robert Zając), ścieżki dźwiękowej (Konrad Chyl) i choreografii. Niewiarygodnie jest to, że "Kosmos" work in progress faktycznie potrafi pochłonąć widza i zahipnotyzować go, co w dzisiejszym teatrze, także tańca, wydaje się niezmiernie trudne – chwaliła po premierze Marta Zgierska z Nowej Siły Krytycznej.

20 i 21 maja godz. 19. Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5.
Bilety: 12 pln (studenckie) i 20 pln - do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem. Rezerwacja biletów: tel.: 81 53 603 21.

„Kosmos” Lubelskiego Teatru Tańca. Choreografia i wykonanie – Wojtek Kaproń, wizualizacje: Aleksander Janas, Robert Zajac, udźwiękowienie: Konrad Chyl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna