Teatr

Księżniczka Czardasza w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 lutego 2012, 11:50

Księżniczka Czardasza
Księżniczka Czardasza

W sobotę i wtorek (11 i 14 lutego) o godz. 18 i w niedzielę (12 lutego) godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Lublinie wystawiona zostanie znakomita operetka Emmericha Kalmana – „Księżniczka Czardasza” w reżyserii Artura Hoffmana.

To przebojowe i uważane za najlepsze – a w każdym razie najpopularniejsze – dzieło tego kompozytora. Jest najczęściej wystawiana na światowych scenach muzycznych, bo też przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Melodie z „Księżniczki Czardasza” są ponadczasowe, śpiewane do dziś, piękne, porywające..

Książę Edwin von Lippert Weylersheim zaręcza się z gwiazdą variétés „Orpheum” Sylvą, chociaż ta planuje wyjazd na podbój Ameryki. Oczywiście rodzina nie godzi się na mezalians tym bardziej, że Edwin jest zaręczony z kuzynką. Na scenie pojawiają się też przyjaciele księg.ia – birbanci Boni i Feri i pokazują Sylvii zawiadomienie o zaręczynach Edwina.

Gwiazda czuje się zawiedziona i oszukana. Boni pociesza ją, że takich Edwinów czekają tuziny, więc pora jechać po oklaski i po karierę. Przed tym jednak Sylva pojawia się incognito jako żona Boniego na balu w pałacu księstwa Lippert Weylersheim w Wiedniu i zdobywa serca niedoszłych teściów. Wydarzenia przybierają sensacyjny obrót…

W lubelskiej realizacji udział bierze 100 wykonawców. Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Tomasz Chmiel, scenografia: Ireneusz Salwa, choreografia: Grzegorz Kawalec.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna