Teatr

"Liza", czyli Dostojewski według Witt-Michałowskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 listopada 2013, 12:11

W środę i czwartek (13 i 14.11) o godz. 19 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) możecie obejrzeć najnowszy spektakl Łukasza Witta-Michałowskiego „Liza” oparty na opowiadaniu Fiodora Dostojewskiego „Wieczny mąż”. Kto lubi Dostojewskiego i jego „przeklęte problemy”, powinien „Lizę” zobaczyć koniecznie.

Oto w posiadłości wdowca Wielczaninowa pojawia się jego dawny znajomy Trusocki, dawny kochanek Natalii, zmarłej żony Wielczaninowa. Owocem tamtego związku jest kilkuletnia dziewczynka Liza. W gospodarzu zaczynają budzić się upiory. Zaczyna niebezpieczną grę z gościem. Kto będzie w tej grze katem, kto ofiarą?

Trudny spektakl z trudnymi problemami (zdrada, zemsta, lęk, rozpacz, sadyzm, masochizm, upokorzenia) pokazuje, jak skomplikowaną i słabą istotą jest człowiek. Oraz jak kruchy jest jego los.

Dostojewski w interpretacji Łukasza Witta-Michałowskiego nabiera świetlistości i blasku, na pierwszy plan wybija się cierpienie dziecka, bezbronnego wobec dramatów toczących się na scenie. Wśród aktorów zobaczycie Jarosława Tomicę, Mariusza Bonaszewskiego, Matyldę Damięcką i Dominikę Podsiadło.

Bilety kosztują 40/50 zł, kasa czynna codziennie w godz. 10 do 19 oraz na godzinę przed spektaklem, tel. 81 466 61 40.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna