Teatr

"Liza" i "Zwierzątka małe zwierzenia" na scenie CK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2014, 14:47

W tym tygodniu na scenie Centrum Kultury zobaczymy dwa sprawdzone spektakle. 20. 11 "Liza", a 23-24.11 "Zwierzątka małe zwierzenia".

Scena Prapremier InVitro - Liza

20.11, godz. 19.00
Sala Widowiskowa / Bilety: 20/30 zł /

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Historia, która porusza i zachwyca. Dziś w Centrum Kultury "Liza” w reż. Łukasza Witt-Michałowskiego na podstawie opowiadania "Wieczny mąż” Fiodora Dostojewskiego. W rolach głównych znakomici aktorzy scen lubelskich (Jarosław Tomica) i warszawskich (Mariusz Banaszewski, Matylda Damięcka).

"Liza” od dwóch miesięcy podróżuje po Polsce w ramach programu Teatr Polska. W każdym mieście, gdzie sztuka pojawia się na afiszu, cieszy się ogromnym powodzeniem. Dziś ostatnia okazja w tym roku, by zobaczyć spektakl na jego macierzystej scenie.

Petersburg, świt, kolejna bezsenna noc. Do drzwi Aleksy Iwanowicza Wielczaninowa zakrada się Paweł Pawłowicz Trusocki, przypominając mu bolesną przeszłość. Intruz, wciąga go w pokrętną, przewrotną grę, w której stawką jest kilkuletnia dziewczynka, Liza - owoc romansu Iwanowicza z żoną Trusockiego.

Początek spektaklu godz. 19. Bilety w cenie 20 i 30 zł. Sala Widowiskowa CK, ul. Peowiaków 12.

neTTheatre i Stowarzyszenie Artystów “Bliski Wschód” - Zwierzątka małe zwierzenia

23-24.11, godz. 18.00
Sala Widowiskowa / bilet: 20/30 zł

podstawie bajek Sergieja Kozłowa; scenariusz i reżyseria: Paweł Passini; światła: Marcin "Kabat” Kowalczuk; muzyka: Paweł Passini, Marcin "Kabat” Kowalczuk; projekcje: Maria Porzyc; kostiumy: El Bruzda; współpraca scenograficzna: Paweł Korbus; występują: Dariusz Jeż, Marcin "Kabat” Kowalczuk, Joanna Lewicka, Agata Meilute, Sean Palmer, Paweł Passini, Maria Porzyc, Elżbieta Rojek, Katarzyna Tadeusz, Maciej Wyczański / Przemysław Buksiński

Siergiej Kozłow był jednym z najbardziej znanych i cenionych autorów bajek w Rosji i krajach byłego ZSRR. Bohaterami krótkich historyjek uczynił mieszkańców lasu: jeżyka, niedźwiadka, puchacza, wiewiórkę, zająca, wilka i wielu innych.

Zwierzęta przeżywają czasem fantastyczne, a czasem najzwyklejsze na świecie przygody, próbują spełniać swoje - często zupełnie zwariowane marzenia. Zmagają się ze swoimi słabościami, walczą z samotnością i mimo dzielących je różnic, zawsze próbują się jakoś ze sobą dogadać.

Nieustannie podróżują - zarówno na jawie jak również przez pełen niespodzianek las wyobraźni. Nigdy nie tracą nadziei i ciekawości świata, a wszystkie bajki - jak w bajce - dobrze się kończą.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna