Teatr

Premiera spektaklu "Grzeczna" w Teatrze Andersena

Dodano: 19 stycznia 2016, 15:32
Autor: Damian Drabik

fot. materiały organizatora
fot. materiały organizatora

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie zaprasza na pierwszą tegoroczną premierę. 23 stycznia o godz. 17 zobaczymy spektakl „Grzeczna” w reżyserii Aleksandry Konarskiej.

Bohaterką przedstawienia jest Lusia, śliczna i zdolna dziewczyna, „skarb mamusi i słoneczko tatusia”, która była tak grzeczna, że pewnego dnia znikła i nikt nie mógł jej znaleźć.

Podobnie jak inny spektakl Teatru Andersena „Zły pan”, również „Grzeczna” oparta jest na prozie Norwegów: Gro Dahle i Sveina Nyhusa. Celem spektaklu jest zobrazowanie trudnych spraw małych ludzi. Jak piszą organizatorzy - okazuje się, że bycie nazbyt grzeczną czy grzecznym i zgoda na wciśnięcie w uładzone, różowe ramki, wręcz nas paraliżuje i wpływa na całe dorosłe życie. I wtedy już nie umiemy podnieść głosu, a co dopiero krzyknąć.

Reżyserka spektaklu – Aleksandra Konarska debiutuje na lubelskiej scenie teatralnej. Autorka odpowiedzialna jest także za scenariusz i scenografię. Do udziału w projekcie zaproszono również docenionego już muzyka – Rafała Rozmusa, twórcy kompozycji do takich spektakli jak "Czarodziejski flet Mozarta" czy "Pasterka i kominiarczyk". Występują m.in. Roma Drozdówna, Bożena Dragun i Kacper Kubiec.

Premierowy spektakl zagrany zostanie w sobotę, 23 stycznia o godz. 17. Koszt biletu wynosi 30 zł.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna