Teatr

Makbet w Teatrze Osterwy

  Edytuj ten wpis

<br />
<br />
 (MATERIAŁY ORGANIZATORA)


(MATERIAŁY ORGANIZATORA)

5i 6 października można zobaczyć świetny spektakl Leszka Mądzika z kostiumami Zofii de Ines. To jedna z najciekawszych realizacji Szekspira w Polsce.


Makbeta wyreżyserował Leszek Mądzik, jeden z najciekawszych twórców teatru plastycznego w Europie. – Tak już jest w moim teatrze, że czerń jest blejtramem, światło pędzlem, którym maluję obrazy. Ponieważ obraz jest dla mnie najważniejszy, skróciłem tekst dramatu. Zderzam słowo i aktora z obrazem – mówi Mądzik.

To już drugie spotkanie Leszka Mądzika z tym spektaklem. Wcześniej zrobił scenografię do Makbeta w Teatrze Narodowym w Lizbonie. Na scenie zagrali mieszkańcy afrykańskiej wioski z Gwinei Bissau. Wcześniej Mądzik pojechał do Afryki, żeby brać udział w plemiennych ceremoniach, które pulsowały cielesnością.

Cielesnością pulsuje także spektakl w Osterwie. Zaczyna się już w foyer, Leszek Mądzik prowadzi widzów pomiędzy intrygującymi gabinetami pulsującymi erotyzmem. Zobaczymy dramat dwójki bohaterów, którzy mają kuszące plany, smakują miłość i brną w objęcia śmierci.

W spektaklu zobaczymy wspaniałe kostiumy Zofii de Ines, obrazy malowane światłem, niezwykle klimatyczną muzykę i nowych aktorów. Malcolma zagra Daniel Salman, damę dworu Halszka Lehman (za Agatę Moszumańską), zabójców – Paweł Kos i Wojciech Rusin. Spektakl będzie grany dziś i jutro o godz. 11 i 19, bilety kosztują 25, 35 i 40 zł.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna