Teatr

Mała Syrenka w Teatrze Andersena po raz ostatni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 maja 2014, 09:00

W niedzielę 18 maja o godz. 12 “Mała Syrenka w Teatrze Andersena będzie grana po raz ostatni w tym sezonie.

Pozwólcie się zabrać w podwodną podróż do najgłębszych morskich otchłani. Do tętniącego tysiącem barw, przedziwnych stworów i podmorskich królestw świata Małej Syrenki. Trzeci wymiar, do tworzenia którego zazwyczaj potrzeba nie lada sprzętu czy kosmicznych okularów, w Teatrze "Andersena" jest na wyciągnięcie ręki.

Losy ciekawej świata (tego nad wodą) dziewczynki z rybim ogonem, oglądamy przez pryzmat jej relacji z syrenią rodziną, członkami królewskiego dworu i przyjaźni z dwójką morskich stworzeń - Żółwikiem i Konikiem Morskim. Ciekawość świata naszej bohaterki nieustannie pcha ją w tarapaty. Jednak najokrutniejsza okazuje się miłość, i to nie ta podmorska tylko czysto ludzka, tu na lądzie.

Spektakl w reżyserii Ilony Zgiet, ma swoje dwa oblicza. Jedno z nich to właśnie świat podmorski, świat lalkowy, gdzie stada syren, ławice ryb czy żądne krwi rekiny pojawiają się na scenie w sposób magiczny, zawieszone w wieloplanowej przestrzeni niczym w wielkim akwarium.

Drugi akt to zmagania Małej Syrenki na lądzie, walka o względy księcia i próba (bolesna) stania się człowiekiem. Tu zamiast lalek mamy możliwość zobaczyć aktorów ( w tym główną bohaterkę - w tej roli Gabriela Jaskuła), którzy dzięki swej vis comice i wyraźnie zarysowanym charakterom chwytają za serce i tą najmłodszą i dorosłą widownię.

Bilety do kupienia na naszej stronie internetowej http://bilet.teatrandersena.pl/ oraz w kasie Teatru im. H.Ch. Andersena w cenie 20 zł. Kasa biletowa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9 - 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Teatr Andersena
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna