Teatr

Metropolish w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 maja 2010, 11:35

Białostocka produkcja teatralno-taneczna "Metropolish” zagości w poniedziałek (24.05) na scenie Teatru Muzycznego w Lublinie.

"Metropolish” to spektakl zrealizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ulicznej Engram i Miasto Białystok. Siedemdziesięcioro tancerzy w wieku od dziewięciu do trzydziestu dwóch lat stworzyło nową formę nazwaną przez reżysera widowiska Jarosława Stańko – telesocjostory.

"»Metropolish« to opowiedziana tańcem i muzyką historia ludzi, którzy przebudzili się na obcej ziemi po zagładzie starego świata. Zagubieni, samotni, przerażeni, starają się przystosować do nowego otoczenia. Każdy znajduje dla siebie jakąś rolę w nowym społeczeństwie. Szybko tworzy się nowa hierarchia. Z bezkształtnej masy poddanych wyłania się jeden bohater, który chce podjąć walkę z systemem. Niestety, nawet nie podejrzewa, że jest tylko częścią tej gry, w której zawsze wygrywają ci, którzy ją wymyślili” – czytamy w materiałach promocyjnych.

– Twórcy sztuki chcą wywołać dyskusję na temat wartości i zasad we współczesnym świecie. Próbują zachęcić do refleksji społeczeństwo żyjące w erze egoizmu, konsumpcjonizmu i samotności, Głównym narzędziem aktorów jest ruch. Towarzyszą mu unikalne, elektroniczne dźwięki Cezarego Kruka i ekscentryczne stroje jednej z najciekawszych polskich projektantek Dagmary Czarneckiej – mówi Grzegorz Grzybek z Biura Promocji Miasta Białegostoku.

Początek lubelskiej prezentacji o godz. 19. Adres: ul. Skłodowskiej 5.

Biletów już nie ma, ale my mamy wejściówki dla dwóch osób. Dzwońcie o godz. 15 pod numer (81) 46 26 800
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna