Teatr

„nano” Lubelskiego Teatru Tańca

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2011, 21:07
Autor: agdy

Maciej Kaczanowski
Maciej Kaczanowski

W piątek (18 marca) premiera spektaklu lubelskich tancerzy. „nano” to kameralny spektakl na dwoje tancerzy i dwoje muzyków.

„nano” oznacza coś, czego gołym okiem nie da się zobaczyć. Czy przyglądając się temu spotkaniu mężczyzny i kobiety zdołamy dostrzec, czym żyją, kim tak na prawdę są i czego potrzebują do szczęścia?
Żeby nie zdradzać zbyt wiele. Jest On i Ona. Ona ma ceglastą sukienkę, On zielony garnitur.

– Moja sukienka pewnie będzie w światłach wyglądała na czerwoną. Kostiumy zaprojektowała i uszyła ElBruzda. Wyglądają jak po przejściach. Są pocerowanie, artystycznie się prują – opowiada Beata Mysiak, tancerka, odtwórczyni roli kobiecej w spektaklu „nano”. Jej partnerem jest Ryszard Kalinowski, choreograf spektaklu.

Muzykę tworzy na żywo w czasie spektaklu Piotr Kurek, który zaprosił do współpracy wiolonczelistkę, Karolinę Rec.

Sami twórcy piszą o swoim spektaklu dość filozoficznie. Jest takie powiedzenie: „Na świecie są dwa rodzaje ludzi: ci, którzy uważają, że są dwa rodzaje ludzi i ci, którzy tak nie sądzą”.

Zastanawiające, co z tego wynika? Jaki cel i sens ma istnienie człowieka w postaci mężczyzny i kobiety? A może ten podział nie jest istotny? A może „on” i „ona” to jedno, coś w rodzaju „nano”?

Poddawani różnym manipulacjom oni także próbują przyjrzeć się sobie samym i zadać sobie kilka pytań.
W piątek o godz. 19 Lubelski Teatr Tańca zaprasza na premierę „nano”. Kolejne spektakle w sobotę (19 marca) i niedzielę (20 marca). Wszystkie w Sali Widowiskowej w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5.

Bilety: 12 pln (ulgowe) i 20 pln (normalne) do kupienia w kasie Centrum Kultury oraz w miejscu wydarzenia na godzinę przed rozpoczęciem. Rezerwacja biletów: tel.: 81 53 603 21


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna