Teatr

Niedźwiedź Teatru Enigmatic w Starej Auli KUL

  Edytuj ten wpis

Historia przedstawiona w "Niedźwiedziu” kończy się miłością<br />
 (Materiały organizatora)
Historia przedstawiona w \"Niedźwiedziu” kończy się miłością
(Materiały organizatora)

Ona – młoda wdowa. On – porucznik artylerii. Między nimi dług i dwa rewolwery. Czy z tego będzie miłość? Odpowiedź w spektaklu w reżyserii Alicji Jachiewicz-Szmidt.

Dziś o godz. 18 w Starej Auli KUL w Lublinie możecie zobaczyć spektakl Teatru Enigmatic "Niedźwiedź” według Antoniego Czechowa. Zanim Czechow napisał swoje największe sztuki, specjalizował się w komediowych jednoaktówkach, z których najsłynniejsze to "Niedźwiedź” i "Oświadczyny”. Lubelski spektakl wyreżyserowała znakomita aktorka Alicja Jachiewicz-Szmidt.

Historia przedstawiona w "Niedźwiedziu” jest prosta. Do majątku temperamentnej wdowy przyjeżdża porucznik artylerii. Chce odebrać dług, zaciągnięty przez jej zmarłego męża. – Mężczyzna bez kobiety jest jak parowóz bez pary. Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją – twierdził Czechow.

.W sztuce Czechowa jak w krzywym zwierciadle odbijają się historie ludzi. Ludzi zagubionych, zmęczonych życiem, znających swoje słabości i ułomności. Ludzi wyobcowanych, którzy marzą o akceptacji innych, boją się o swoje zdrowie, najczęściej marzą o miłości. Mistrz rosyjskiego dramatu z upodobaniem postacie swoich sztuk szkicuje ostrą, komediową kreską. Najwspanialsze jest to, że myśli o nich ciepło. W "Niedźwiedziu” zwariowana historia skończy się miłością.

Bilety na spektakl kosztują 10 i 15 zł, rezerwacja: bilety@teatrenigmatic.pl.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna