Teatr

Niezwykła parada przeszła przez centrum Lublina. O co chodziło?

Dodano: 3 marca 2017, 19:15

Licealiści przeszli przez Lublin w niecodziennych strojach

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

XIV edycja Spotkań Teatralnych Zwierciadła 2017 odbędzie się w dniach 8-10 marca w II Liceum Ogólnokształcym im. Jana Hetmana Zamoyskiego.

Zwierciadła są festiwalem teatralnym kierowanym głównie do młodzieży licealnej, na który składają się spektakle, warsztaty m.in. ruchu scenicznego i gry aktorskiej, koncerty, spotkania z zaproszonymi gośćmi. Zwierciadła organizowane są przez licealistów, którym przyświeca hasło „przez młodych dla młodych”, co wpływa na wyjątkowy charakter wydarzenia.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą: Przemysław Stippa - aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej oraz Grupa Filmowa Darwin - najbardziej profesjonalny kanał na polskiej scenie YouTube.

W piątek uczniowie promowali tegoroczny festiwal podczas tradycyjnej parady zwierciadlanej, która miała wprowadzić mieszkańców w niepowtarzalną atmosferę wydarzenia. Poprzebieranych w niezwykłe stroje młodych aktorów można było spotkać na placu Lecha Kaczyńskiego koło Centrum Kultury.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna