Teatr

"Od przodu i od tyłu" - monodram w DDK Węglin

Dodano: 16 lutego 2017, 14:10
Autor: Damian Drabik

fot. materiały promocyjne
fot. materiały promocyjne

W sobotę, 18 lutego o godz. 17 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się pokaz monodramu "Od przodu i od tyłu" w wykonaniu Mateusza Nowaka.

Treść monodramu skoncentrowana jest wokół XVIII-wiecznej Polski w przededniu jej upadku. W swej powieści, która jest niedoszłą pracą doktorską, Karol Zbyszewski wyśmiewa z równą werwą polityków ze zwalczających się obozów, duchowieństwo, wojsko, nie oszczędzając też króla ani głównego bohatera, autora "Powrotu posła".

Reżyseruje Stanisław Miedziewski. Monodram wykona Mateusz Nowak, aktor, recytator, instruktor kultury żywego słowa. Laureat kilkunastu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych. 

Bilety kosztują 10 i 15 zł.

Czytaj więcej o: DDK Węglin teatr spektakl monodram
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
szymon
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 lutego 2017 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piszę ponownie przerażona krytyką tytułu książki "z pozycji" katolika,wyłaniąjącą się spoza bełkotu pierwszych zdań. Autor książki nie czytał, spektaklu nie widział,ale zdanie ma. Nie wystarczy bolec nad zepsuciem,trzeba czytać,nawet jak się jest wykształconym establishmentem. Ewa
Rozwiń
Gość
Gość (16 lutego 2017 o 20:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo polecam. Świetny Zbyszewski, świetny tekst i przecudowna kreacja p.Mateusza. Idźcie,bo nie wróżę długiego żywota tej sztuce targającej świętości. Póki co,szkolna młódź może się czegoś douczyć,za chwilę nowy program nauczania nie pozwoli szkołom na podobne występki. Ewa
Rozwiń
szymon
szymon (16 lutego 2017 o 15:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niby o dawnych czasach a jakże aktualne............ ,  polecam wszystkim
Rozwiń
Gość
Gość (16 lutego 2017 o 14:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z własnej doznanej i przeżytej autopsji z sugerowaniem tytułów rożnych gremialnie eksponowanych wyrazów ekspresji establishmentu kulturalnego wiem o wysokim znaczeniu tytułu przedstawianej pracy autorskiej. Nie mniej jednak intelekt człowieka wyedukowanego stawia zasadniczo odmienne pytanie! Po co sugerować rozwiązłość i złą manierę erotyczno seksualna w ogólnie dostępnych periodykach czytanych przez dzieci i młodzież? Musi być od przodu i od tylu, a nie jakoś inaczej? Minister kultury chyba już poddał się temu nawałowi pornografii drążącej nasze katolickie społeczeństwo, że nie reagował na intelektualny gwałt. Zmiany idące w dobrym kierunku muszą stać się dużo głębsze i zdecydowanie wchodzące w istotę ludzką pragnącą odnowicielskich trendów!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna