Teatr

Paweł Passini nominowany do Paszportu Polityki 2011

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 listopada 2011, 15:42

Paweł Passini. (Archiwum)
Paweł Passini. (Archiwum)

Reżyser, dramaturg, muzyk związany z lubelską sceną został nominowany do prestiżowej nagrody Paszport Polityki 2011. Laureatów poznamy 17 stycznia.

- Po raz 19 nagrodzimy artystów, którzy mają już znaczące osiągnięcia, ale najlepsze lata jeszcze przed sobą - zapowiadają organizatorzy konkursu.

Reżyser teatralny, dramaturg, muzyk, kiedyś aktor. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej i uczestnikiem Akademii Praktyk Gardzenice. Na swoim koncie ma kilkanaście spektakli zrealizowanych zarówno w teatrach zawodowych jak i alternatywnych.

W 2007 roku razem ze Stowarzyszeniem Teatralnym "Chorea” założył pierwszy w Europie teatr internetowy (www.nettheatre.pl), a jego "Odpoczywanie” było pierwszym spektaklem w Polsce pokazywanym na żywo w internecie. Laureat Złotej Maski za najlepszy spektakl sezonu 2005/06 za "Ifigenię w Aulidzie” oraz Nagrody Głównej XXIX Opolskiego Festiwalu Konfrontacje Klasyki za reżyserię "Klątwy”.

W Lublinie w ramach Sceny Prapremier In Vitro zrobił "Nic co ludzkie” (wspólnie z Łukaszem Witt-Michałowskim i Piotrem Ratajczakiem), a w ramach swojego neTTheatre "Śpiewając w pustce”, "U.F.O Spotykacz”, "Turandot”, "If", "Zwierzątka, małe zwierzenia".

Inspirowana operą Pucciniego "Turandot”, koprodukcja neTTheatre z Lublina i Grupy Coincidentia z Białegostoku, zdobyła dwie ważne nagrody na festiwalu w Edynburgu.

Wśród nominowanych do Paszportów Polityki 2011 w kategorii teatr oprócz Passiniego znalazł się Krzysztof Garbaczewski i Sebastian Majewski.

Ogłoszenie laureatów Paszportów odbędzie się 17 stycznia w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Gala będzie transmitowana przez telewizyjną dwójkę.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna