Teatr

"Płatonow” Czechowa w Teatrze Osterwy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 grudnia 2012, 18:18
Autor: SZ

"Płatonow” Czechowa w Teatrze Osterwy  (Dorota Awiorko-Klimek)
\"Płatonow” Czechowa w Teatrze Osterwy (Dorota Awiorko-Klimek)

Wczoraj Teatr Osterwy pokazał sceny ze swojej pierwszej w tym sezonie premiery. To "Płatonow” Antoniego Czechowa w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur.

Spektakl oparty jest na nowym przekładzie "Płatonowa”, który specjalnie dla Teatru Osterwy zrobiła Agnieszka Lubomira Piotrowska. Co ciekawe, udało jej się przywrócić w tekście fragmenty wykreślone przez cenzurę lub usunięte przez samego autora. I są to fragmenty bardzo pikantne.

Zagubionego w życiu Płatonowa gra Krzysztof Olchowa, pierwszy amant lubelskiej sceny. W Płatonowie kochają się kobiety, mając nadzieję, że wyrwie je z udręki codzienności. Czułe na urodę Płatonowa są gotowe na wszystko. Nawet na orgię.

Ale sam spektakl, wizualnie piękny i wysmakowany, tylko akcentuje ludzkie pożądania. Robi to za pomocą fantastycznej scenografii, w której scena zamienia się w plansze do gier, wyrafinowanym światłem, które wydobywa podskórne tęsknoty i choreografią, nadającą Płatonowowi symboliczny wymiar.

Na scenie plejada gwiazd z Jerzym Rogalskim, który zagra Tryleckiego i kapitalną Magdaleną Sztejman-Lipowską, która zagra Saszę.

Premiera w sobotę, 15 grudnia, a pierwsze spektakle 16, 18, 19 i 20 grudnia o godz. 19. Bilety idą jak woda, więc trzeba się spieszyć. Najlepiej kupić je przez Internet: teatr.lublin.pl.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna